Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Sierpień 18 2017 02:56:03
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
szczeniaki-suczki ra...
SZCZENIAKI rasy GOŃC...
XVII Jarmark Hubertu...
KS Hubertus ... !!!
CrossFit
Projektowanie ogrodó...
Pomoc domowa w Zales...
Patyczak rogaty
MAJ w Centrum Kultur...
ogrodzenie, płot met...
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [50]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Zobacz Temat
Zalesie Górne - Forum mieszkańców Zalesia Górnego | O ZALESIU, CZYLI O NAS | O nas
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor Szkoła podstawowa w Zalesiu G.
Pineska73
Użytkownik

Miejscowość: obok Zalesia;)
Data rejestracji: 26.02.07
Dodane dnia 11-04-2007 13:24
Witajcie!
Mam takie pytanie. Moze najpierw się przypomne - moze niektórzy z forumowiczów mnie pamietajasmiley na starym forum Zalesia mój nick to Agama.
Pytanie dotyczy jak w tytule szkoły podstawowej. Mianowicie zapisalismy córe do I-wszej klasy do Zalesia. Niestety meldunek mamy w w-wie, więc jest to tzw. zgłoszenie dziecka spoza obwodu.
Mam pytanie do tych co maja dzieci w tej szkole - czy sa organizowane jakieś zebrania przed rozpoczeciem roku szkolnego?
Czy szkoła wysyła jakieś zawiadomienie, czy dziecko zostało przyjete czy nie - z rozmowy telefonicznej z sekretariatem (bo do Pani dyr. jakos nie moge sie "dobic" wynika, ze mam się dowiadywać. Świetnie, ale jak dowiem sie za późno, że dziecka nie przyjeli to potem z wywieszonym jeżorem bedę szukac szkoły nie wiadomo gdziesmiley

Trzecie pytanie o "jakośc szkoły" - czytałam wątek na forum Ustanowa. Zdania sa oczywiście podzielone. Wyniki testu 6 klasistów widziałam.
Ale chodzi mi raczej o podejście do dziecka, o podejście do Rodziców. Mam wrazenie, ze dyrekcja nie jest specjalnie mile nastawiona do Rodziców, ale moze to żłe wrazenie.

Prosze o info. Na starym forum janekm podała mi telefon do siebie, ale nie zapisałm a stare wiadomości znikłysmiley.

Pozdrawiam,Aga

Agnieszka
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szkoła podstawowa w Zalesiu G.
jagna
Użytkownik

Data rejestracji: 07.02.07
Dodane dnia 13-04-2007 08:07
zajrzyj do prywatnych wiadomości smiley
A-ga
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie Górne
Data rejestracji: 21.03.07
Dodane dnia 13-04-2007 15:32
Cześć,
Jestem od niedawna mieszkanką Zalesia. Moja córka od września ma rozpocząć naukę w zalesiańskiej szkole podstawowej. Również jestem zainteresowana opiniami o naszej szkole. Podzielam opinię, że niewiele mozna się dowiedzieć od Pani z sekretariatu. Kilkakrotnie telefonowałam ale nie uzyskałam konkretnych odpowiedzi ani o ilości klas, ani o sposobie przydzielania dzieci do poszczgólnych klas. Nie jest przewidziane zebranie i tak naprawdę to nic nie wiadomo. Mam się dowiadywać pod koniec sierpnia.Ale wydaje mi się, ze to troche póżno.
Proszę o jakieś informacje.
Aga
Marcin
Użytkownik

Data rejestracji: 27.10.06
Dodane dnia 13-04-2007 15:51
No niestety wszędzie tam gdzie nie ma walki o klienta (czytaj kasę) tam marketing leży.
Szkoły Podstawowe (ta w Zalesiu Górnym, ale też jak też większość szkół) mają ten przywilej, że nauka w nich jest obowiązkowa, a z racji tego że dzieci są małe i jeszcze bardzo się o nie troszczymy - zazwyczaj posyła się je tam gdzie blisko lub po drodze nam do pracy.
Z drugiej strony wiemy jak słabo rozwinięte i dofinansowane jest nasze szkolnictwo (a zebrania to dodatkowy czas spędzony w szkole).
Staram się zrozumieć obie strony (mam znajomego nauczyciela).
Pineska73
Użytkownik

Miejscowość: obok Zalesia;)
Data rejestracji: 26.02.07
Dodane dnia 13-04-2007 18:30
Witajcie!
Dzieki jagna za odp.
Marcinie - wiem jak wyglada zaplecze naszych szkól tzw. państwowych, mój przyjaciel jest nauczycielem a mój szanowny małżonek kiedyś uczył. Pamietam tez, że Twój syn chodzi do Uwielin, ale Ty tam mieszkasz, wiec szkołe masz rzut beretemsmiley.

W Zalesiu jest generalnie problem z dowiedzeniem sie czegokolwiek. W tamtym roku Pani w sekretariacie, zreszta bardzo miła, niewiele mogła powiedziec, bo była "nowa". W tym roku ilekroć zadzwonie, mówi , żeby sie dowiadywać.
Znajomych dzieci, które ida do szkoły w Brwinowie, Milanówku no i w W-wie maja zebrania organizacyjne jeszcze w kwietniu.
Wydaje mi sie, ze fundusze funduszami, ale wiele też zależy od organizacji i chęci.
Ech, ale co ja tu będe zrzędzićsmiley

Agnieszka
donosiciel
Użytkownik

Data rejestracji: 14.02.07
Dodane dnia 13-04-2007 20:10
W Zalesiu jest generalnie problem z dowiedzeniem sie czegokolwiek. W tamtym roku Pani w sekretariacie, zreszta bardzo miła, niewiele mogła powiedziec, bo była "nowa". W tym roku ilekroć zadzwonie, mówi , żeby sie dowiadywać.

Ja w celu poznania planów rozpoczęcia roku szkolnego udałem się do szkoły i udało mi się trafić na osobę która była zorientowana. W odpowiedzi na moje pytanie o planach rozpoczęcia roku usłyszałem:

"No jak to, przecież ksiądz na ogłoszeniach mówił!!!"

Otóż sznowna pani, proszę znaleźć odrobinę miejsca w swojej średniowiecznej świadomości dla ludzi którzy nie uczęszczają do kościoła!

No ale cóż takie mamy czasy!

W S.P. w Z.G. jest ideologicznie duszno smiley ... dla mnie za duchowo.

Uprzejmie doniosłem co powyżej napisane.

Ufaj i kontroluj... naszą władzę i radnych
Edytowane przez donosiciel dnia 13-04-2007 20:11
Kura_Konus
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie, a w zasadzie Wólka
Data rejestracji: 30.10.06
Dodane dnia 13-04-2007 21:50
Najlepiej udać się do szkoły osobiście w godzinach 9-11 w dni powszednie (zazwyczaj wtedy można uchwycić p. dyrektor). Jeżeli nie pozwala na to np. praca to może chociaż posłać kogoś z rodziny, albo znajomego, by trochę ponękał dyrekcje (nic lepiej nie działa niż nękanie ;-)

Non cogita sed labora!
Kura_Konus
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie, a w zasadzie Wólka
Data rejestracji: 30.10.06
Dodane dnia 13-04-2007 21:57
A co do poziomu nauczania, to zależy on od zestawu nauczycieli na jaki się trafi (ja kilka lat temu ukończyłem tą szkołę i jestem zadowolony).
Zaletą są nieduże klasy - ok. 20 osób. Atmosfera zdaje się być przyjemna, "pierwszaki" na przerwach strasznie hałasują, ale to chyba znaczy, że są szczęśliwe?!

Non cogita sed labora!
Autor RE: szko.la
kolaborator
Użytkownik

Miejscowość: zalesie gorne
Data rejestracji: 14.05.07
Dodane dnia 16-05-2007 15:58
smileywitam tak czytam te wypociny niektorycch forumowiczów na temat szkoły w Z.G np. (niejaki donosiciel) i od razu wiem że to jest przeflancowany ziomal nie wiadomo skąd , jak można coś mówić i na temat o którym się nie ma zielonego pojęcia ,miejscowy by tak o naszej szkole nie powiedział .że jest ciasno tłoczno stary budynek ,i że nie ma parady równości to nie znaczy że atmosfera jest duszna , jest ważne że nie ma narkotyków na tewrenie szkoły ,rozbojów ,poziom nauczania jest wysoki,i za tym właśnie nie nadążją niktórzy rodzice,o sredniowiecznych poglądach, bo szkoła im dzieci nie wychowa tylko rodzice muszą nauczyć swe pociechy słów ;dzień dobry ,dziękuje ,proszę... itd. a takie głupie wypowiedzi są potem czytane przez pociechy i efekty sa takie że taki dorośnie a potem krytykuje wszysko i wszystkich dookoła a co do wiary to nikt nikogo do kościoła nie goni, pozdrowienia dla wszystkich zalesiaków,
mam propozycje by za Zalesian uważać tych co tu mieszkają minimum 10 lat.

kolaborator
wyzyk
Moderator

Dodane dnia 13-03-2008 16:27
Wczoraj 12/03/2008 podczas lekcji u pierwszoklasistów (tzw. korektywy) doszło do SKANDALICZNEGO zachowania pani prowadzącej te zajęcia!!!

Owa nauczycielka nakazała siedmiolatkowi, który zapomniał stroju gimnastycznego, rozebranie się do majtek i ćwiczenia w samej bieliźnie!!!

W związku z tym, że dziecko nie chciało ćwiczyć w samej bieliźnie ta pani zaczęła go szarpać próbując zdjąc ubranie siłą!!!

O incydencie została pismenie poinformowana w dniu dzisiejszym Pani Dyrektor, która po otrzymaniu pisma w tej sprawie obiecała wyjaśnić ją w sposób odpowiedni.

Nie chcę tej sprawy komentować ponieważ używanie wulgaryzmów na stronie internetowej jest zakazane

Edytowane przez wyzyk dnia 14-03-2008 08:25
korrado
Administrator

Miejscowość: zalesie górne
Data rejestracji: 08.11.06
Dodane dnia 14-03-2008 09:08
SKANADALICZNE zachowanie o tyle jest spotęgowane, że tego samego dnia tj. 12/03/2008 przed lekcją owej tzw. korektywy ta sama nauczycielka popchnęła jedno z dzieci, które wyratowało się przed upadkiem ze schodów jednak udeżyło się w kolano o betonową część balustrady. Ta nazbyt bolesna "kara" została skomentowana po dłuższym czasie gdy dziecko się skarżyło na ból kolana w sposób iście pedagogiczny smiley: "BĘDZIESZ MIAŁ NA PRZYSZŁOŚĆ NAUCZKĘ ŻEBY STAĆ SPOKOJNIE". Tym tragiczniejszy jest to komentaż wobec faktu, że dzieci właśnie SZŁY na zajęcia z korektywy... nie wspomnę, że Pani umknęło gdzieś słowo przepraszam tak zapewne według Niej NIENATURALNE w stosunku do małego ucznia.

Również o tym zajściu została poinformowana Pani Dyrektor pisemnie i już wyjaśniała sprawę z rzeczona Panią nauczycielką. Poza konsekwencjami dyscyplinarnymi jakie zostaną podobno nałożone Nauczycielka zobowiązała się do poprawy zachowania i przeproszenia dzieci za swoje zachowanie. Mają się więcej takie sytuacje nie powtarzać... BĘDZIEMY TO MONITOROWAĆ i wszystkich rodziców dzieci ze SP w ZG prosimy o pomoc... chociażby w formie wpisów na stronie.

Na koniec należą się podziękowania Pani Dyrektor za natychmiastową reakcję w tej sprawie zarówno wobec nauczycielki jak też wobec rodziców poszkodowanych dzieci.

korrado
merlin
Użytkownik

Data rejestracji: 14.11.06
Dodane dnia 14-03-2008 09:17
Wyżyk,
może należałoby podobną lekcję "niezapominania" zaproponować pani dyrektor jako karę dla pani prowadzącej. No i zaprosić Pudziana albo kogoś podobnych rozmiarów
żeby proporcje zachować. Tylko czy myślący, dorosły człowiek zgodzi się na coś takiego ?

Pozdrawiam,
Nie zalesianin Michał
Andzia
Użytkownik

Data rejestracji: 11.11.06
Dodane dnia 14-03-2008 21:14
Nauczycielowi NIE WOLNO tknąć palcem nikogo, kto nie stwarza bezpośredniego zagrożenia. Jedynie odpowiednie służby, takie jak policja czy straż miejska mają prawo używania tzw. przymusu bezpośredniego bez wymogu zaistnienia zagrożenia.
Edytowane przez Andzia dnia 14-03-2008 21:42
Andzia
Użytkownik

Data rejestracji: 11.11.06
Dodane dnia 14-03-2008 21:19
Krótko mówiąc doszło do przekroczenia uprawnień przez nauczyciela.
Podobno:
Do końca ubiegłego roku szkolnego groziły za to kary dyscyplinarne w szkole. Od nowego, po przeforsowaniu przez byłego wicepremiera nowego brzmienia art. 63 Ustawy o systemie oświaty przyznającego nauczycielom ochronę przysługującą funkcjonariuszom publicznym bardzo prawdopodobne jest, że wcześniej czy później Sąd Najwyższy przekroczenie uprawnień przez nauczyciela uzna za przestępstwo z art. 231 kk.
Niby bezpośredniego przełożenia nie ma, ale taka jest generalnie linia orzecznictwa sądów, które za funkcjonariuszy publicznych uznają takie osoby, którym ustawodawca przyznaje ochronę jak funkcjonariuszom. Tym samym zastosowanie nieregulaminowej kary przestaje być wykroczeniem dyscyplinarnym, a staje się przestępstwem z art. 231 kk. A
Udowodnienie czegoś takiego nauczycielowi daje "Time-out" nauczyciela do lat trzech, a faktycznie eliminuje go z "walki".
Edytowane przez Andzia dnia 14-03-2008 22:34
Dominik
Użytkownik

Miejscowość: Jeziórko
Data rejestracji: 06.03.07
Dodane dnia 15-03-2008 10:55
Ja miałem ostatnio zagwostkę. W gimnazjum odbywają się zajęcia teatralne dla gimnazjalistów - a tam przychodzę i widzę kilkunastu uczniów podstawówki, okazało się że mają zajęcia z gry w szachy. Zastanowiło mnie dlaczego mają zajęcia w gimnazjum a nie w szkole podstawowej... przecież jest tam więcej miejsca. Przez trzy lata prowadzenia przeze mnie drużyny nie udało mi się załatwić - prócz możliwości przeprowadzenia naboru na długiej przerwie- żadnego pomieszczenia szkoły aby móc tam coś zrobić ( np; bal żeby nie było że "coś" to niszczenie minia szkoły) Z moich informacji nie pozwolono na przeprowadzenia festiwalu piosenki harcerskiej w szkole. Miał się odbyć w maju a pytaliśmy na pół roku w przód - wyjaśnieniem była wizytacja z gminy czy coś ( nie mylić z "cosiem" ). Wiem że odbywają się tam zajęcia szkoły muzycznej " Majestro " jednakże oni wynajmują te sale i szkoła ma z nich pieniądze. A w nazwie jest publiczna i powinna służyć przede wszystkim jej uczniom i dla pewnych przedsięwzięć społecznych nie jest dostępna i to już mnie strasznie wkurza bo dyrekcji powinni zależeć na tym aby coś się w szkole działo a nie łaskawie nie pozwolić na zrobienie czegokolwiek. Jeśli ma ktoś siłę do walki z tym betonem służę pomocą.
tomek
Administrator

Dodane dnia 15-03-2008 15:46
Nie no bez przesady, Wieś Cup odbywa się co roku w podstawówce, a nie w gimnazjum. Zajęcia Hubertusa też odbywają się na sali gimnastycznej podstawówki, a nie w gimnazjum i kilka innych imprez w podstawówce też już było. Więc generalizowanie, że gimnazjum jest cacy, a podstawówka be, jest - mówiąc delikatnie - mijaniem się z prawdą.
wyzyk
Moderator

Dodane dnia 15-03-2008 21:48
Okazuje się, że problem z zachowaniem pani od tzw. korektywy nie jest niczym nowym. Tylko w tym roku szkolnym kilkakrotnie kazała pierwszakom, którzy nie mieli stroju, ćwiczyć w bieliźnie. Dzieci płakały ale wykonywały jej polecenie!

SZARPANIE, POPYCHANIE I PUBLICZNE UPOKARZANIE DZIECI przez tą panią to proceder który trwa od kilku lat i do dzisiaj nie został rozwiązany!

Dominik
Użytkownik

Dodane dnia 16-03-2008 10:26
Czy ja mówię że gimnazjum jest cacy - przeszedłem przez te dwie szkoły i zdobyłem tam przyjaciół - reszta jest problematyczna ( mam na myśli jakąś nową wiedzę). Co do pani od korektywny to pamiętam że jak ja miałem W.F. to ćwiczyli, faktycznie czasem bez strojów - bo zapomnieli zabrać. W liceum było wesoło jak połowa dziewczyn okazało się że miały albo zwolnienia albo nie miały strojów do ćwiczenia. Co dotykalności cielesnej uczniów - dostałem kopa od jednego nauczyciela - lekkiego co prawda - za to że szturchałem młodszego kolegę. I dobrze że go dostałem już go nie szturchałem. Jednakże takie zachowanie nauczycielki to jest... szkoda słów. Trzeba doprowadzić aby zaprzestała robić takie rzeczy. Jednakże wywalenie nauczyciela to ciężka sprawa, jak ktoś będzie chciał wiedzieć to mogę opowiedzieć jak próbowano wywalić historyka u mnie w liceum uczył.
Dominik
Użytkownik

Dodane dnia 16-03-2008 10:43
Jakich imprez w podstwówce? Słyszałem i widziałem tylko koncert grupy związanej ze szkołą "Majestro" - zresztą fajny koncert. Dzień matki, organizowany przez szkołę? Nie wiem gdzie ma zajęcia teatr Pajludek - mam nadzieje że w budynku podstawówki. Hubertus ? To zajęcia sportowe, a co z czymś co wytrenuje najważniejszy mięsień co tkwi na końcu szyi?
A z WieśCupem to inna sprawa... harcerze zaczynają o niej gadać już na 2 - 3 miesiące przed organizacją tej imprezy. Dlatego nawet nie próbuje przybliżyć problemów związanych z załatwieniem wszystkiego.
Dominik
Użytkownik

Dodane dnia 17-03-2008 13:47
Ruszyło się coś z związku z podstawówką, okazało się że inni lepiej się dogadują z panią dyrektor. To dobrze... byle tak dalej!!
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nabuzowany
02/07/2017 22:57
Dopiero "Winny Garaż" w Dobieszu. Naprawdę polecam

ak
22/04/2017 13:39
Może ktoś korzystał i może podpowiedzieć, czy w Zalesiu jest restauracja, gdzie na dobry obiad można zaprosić 10-12 osób i będzie przyjemnie, smacznie i umiarkowanie cenowo? Starą Chatę znam i wolałby

Rabena
22/02/2017 12:06
Aron wrócił do domu smiley

Rabena
10/02/2017 09:59
Zaginął pies Aron, szczegóły na forum

majtek
08/02/2017 15:51
Hej. Ostatnie dni super promocji. Może się jeszcze załapiecie http://www.forte.com.pl/p
l .

wibrysy
27/01/2017 06:17
Dinka wróciła o 23.40. Najprawdopodobniej ktoś ją chciał mieć, bo wróciła z pchłą. Ale jest

wibrysy
26/01/2017 21:06
Dzisiaj samowolnie oddaliła się z Żytniej w ZG sunia Dina. Jest średniej wielkości, bardzo łagodna. Maść podpalana, Łapki żołtawe, sierść długa. Ma czerwoną obrożę przeciwpchelną i drugą odblaskową. t

Henryk
23/01/2017 16:41
co dzieje się z pocztą w Zalesiu,dlaczego nie dostarcza listów,listy świąteczne przyszły po Nowym Roku i od tego czasu cisz nawet rachunki nie przychodzą

faldam7
01/01/2017 16:41
małżeństwo 50-ciolatków wynajme dom w okolicach Zalesia Górnego, tel kom 501 695 014

Rabena
02/12/2016 11:03
Kama wróciła do domu smiley

Rabena
30/11/2016 12:10
Zaginęła Kama owczarek niemiecki Ławki gm Prażmów https://www.olx.pl/oferta
/kama-lawki-gm-prazmow-za
ginela-29-listopad-2016-C
ID103-IDj1clp.html#0fd198
f255

Ewa
29/11/2016 23:59
Poszukuję osoby gotowej wywieźć z działki w Zalesiu G. ok 120 worków z zebranymi liśćmi. kontakt - oferty 606 39 63 63 lub 660 082 736

gagat
26/11/2016 18:28
Wczoraj zaginęła nam suczka, wilkopodobna, bardzo szczupła, czarna podpalana. Telefony: 509 919 195 lub 504 013 972

nikulinek
28/10/2016 14:44
Zakamarek-zaprasza na zakupysmileyNowa dostawa ciepłych swetrów, chust i szali.

benny
24/10/2016 22:49
Ben's Film Club Kolejne Spotkanie: 27.10.2016 godz. 19:30 PUB Pod Dębem ul./ Pionierów 10/12 Zalesie Górne

Archiwum