Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Październik 20 2019 21:44:16
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
INSTALACJE ELEKTRYCZ...
Msza Św. Polowa w Le...
Kursy krawieckie w Z...
INSTALACJE TELETECHN...
MONTAŻ ANTEN SATELIT...
Oriflame - Zostań Ko...
Znaleziono psa, brąz...
Szycie w ramach proj...
SZCZENIAKI rasy GOŃC...
Oddam kocięta
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [50]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Zobacz Temat
Zalesie Górne - Forum mieszkańców Zalesia Górnego | O ZALESIU, CZYLI O NAS | O nas
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Szkoła podstawowa w Zalesiu G.
jagna
Użytkownik

Data rejestracji: 07.02.07
Dodane dnia 18-03-2008 21:16
Ta pani jest w Radzie Szkoły.
Może jest sposób na odwołanie jej? Na wniosek rodziców?
Czy wiecie, jaki jest tryb powoływania nauczycieli do rady szkoły?
Wyślij Prywatną Wiadomość
kubus123
Użytkownik

Data rejestracji: 03.02.08
Dodane dnia 19-03-2008 09:15
Witam,

Wg mnie nauczyciele sami zgłaszają się do Rady Szkoły.
Teraz znaczącą większośc kompetencji Rady Szkoły przejmuje Rada Rodziców - więc skład Rady Szkoły nie powinien nikogo martwić.
Z kolei w skład Rady Rodziców wchodzą wszystkie trójki klasowe. Na najbliższym dniu otwartym odbędzie się zebranie całej Rady Rodziców, po nim regulamin Rady Rodziców, jej prawa i obowiązki zostaną wywieszone na tablicy Rady.

Pozdrawiam,
Kasia
tomek
Administrator

Miejscowość: Zalesie Górne
Data rejestracji: 27.10.06
Dodane dnia 19-03-2008 16:47
A tak przy okazji, kiedy będą uchwalone zasady oceniania w podstawówce. Każdy nauczyciel ocenia po swojemu, nawet nie ma jednolitej skali ocen. O ile się nie mylę, zasady oceniania miały być od początku tego roku szkolnego - zaraz skończy się marzec! Czy to nie właśnie Rada Szkoły ma to uchwalić?
Autor RE: kara i nagroda
george
Użytkownik

Miejscowość: za Zalesiem
Data rejestracji: 11.03.08
Dodane dnia 22-03-2008 06:16
smiley witam - wiem że to oburzy zwolennikow bezstresowego wychowania ale jestem za wprowaszeniem kar cielesnych w szkole , jeżeli rodzice by chcieli mogliby dostawawać kary zamiast dzieci np.w piątek po południu 5-10-15 kijków na majtki , jak sobie przypominam mnie to nie zaszkodziło a i niektórym rodzicom by się przydało jak widzę po forum i wypowiedziach , piszę tak poniewaz tak rozwydrzonych dzieci chyba nie było , brak samodyscypliny , szacunku dla innych , i poszanowania wspolnego dobra jeszt po prostu straszne w naszym otoczeniu, np. dziecko 10-letnie kopie matke z całej siły a ona udaje że nic się nie dzieje , jeżeli Wy nie dajecie rady z jednym dzieckiem to nie uczcie innych jak utrzymać w ryzach 20-cioro niesfornych dzieci -bo to przerasta siły nawet Pudziana .

Jerry
Eley
Użytkownik

Data rejestracji: 27.08.07
Dodane dnia 22-03-2008 10:19
Dobrze. Proponuję w takim razie, żeby Pana stłukł jakiś Pudzian. Przynajmniej siły będą porównywalne. I może wtłoczy Panu do główki troszkę wiedzy. Nie tylko odnośnie wychowania, oczywiście. Może też, skoro lanie to taka skuteczna metoda na wszystko, nauczy Pana w ten sposób, jak pisać po polsku smiley

Myślcie, myśli się myślą...
Autor RE: re
george
Użytkownik

Miejscowość: za Zalesiem
Data rejestracji: 11.03.08
Dodane dnia 22-03-2008 15:36
witam , pouczanie o poprawności wypowiedzi , należy uzasadnić , ponieważ błędów ortograficznych nie widzę , to przepraszam za zbyt rozbudowane zdania , ale zawsze miałem fantazję i może to dla pani zbyt skomplikowanesmiley

Jerry
Eley
Użytkownik

Data rejestracji: 27.08.07
Dodane dnia 22-03-2008 16:36
Niestety, zdania, w których znaki interpunkcyjne stawiane są według zasad znanych tylko piszącemu... No właśnie, chyba nie muszę kończyć. I chyba pora skończyć ten OT i wrócić do tematu szkoły.

A propos życia szkolnego w Zalesiu: ciekawi mnie, jak stoimy z pomocą najsłabszym uczniom? Są jakieś zajęcia wyrównawcze, jakaś zorganizowana forma pomocy w nauce? Czy ci, których stać mają swoich korepetytorów i tyle? Bo jeśli nie ma zajęć dla mniej zdolnych dzieci, to może warto spróbować? W końcu tych kilka godzin raz w tygodniu w szkole czy w świetlicy to nie tak dużo.

Myślcie, myśli się myślą...
sogan
Użytkownik

Miejscowość: ZG
Data rejestracji: 03.11.06
Dodane dnia 22-03-2008 22:58
george napisał/a:
jak sobie przypominam mnie to nie zaszkodziło

nie bylabym taka pewna smiley

wychowanie bezstresowe nie jest tozsame z nieuzywaniem przemocy wobec dziecka!
karac mozna (i czasem trzeba) na wiele innych sposobow, przemoc to pojscie na skroty, na dodatek nieskuteczne

agnes
Użytkownik

Data rejestracji: 29.10.06
Dodane dnia 24-03-2008 21:34
george napisał/a:
witam , pouczanie o poprawności wypowiedzi , należy uzasadnić , ponieważ błędów ortograficznych nie widzę , to przepraszam za zbyt rozbudowane zdania , ale zawsze miałem fantazję i może to dla pani zbyt skomplikowanesmiley

Głupi jesteś koleżko sympatyczny, nawet lanie w dzieciństwie nie pomogło Ci. W końcu jakżeżby mogło Ci pomóc.
Dominik
Użytkownik

Miejscowość: Jeziórko
Data rejestracji: 06.03.07
Dodane dnia 25-03-2008 08:43
Co do kar - karać można nie dopuszczając do nagrody, nie trzeba Pudziana.
lotos
Użytkownik

Data rejestracji: 22.01.07
Dodane dnia 26-03-2008 20:59
A propos kar...
A czy przypadkiem w tym przypadku (proceder trwa od kilku lat, upomnienia nie skutkują bo poprawy zachowań nie widać) nie należałoby siegnąć po karę zwolnienia dyscyplinarnego ? ...

Nie można narażać zdrowia i życia dzieci!

Nie można stać po stronie krzywdzącego!

Należy bronić poszkodowanych!

Jest duże zapotrzebowanie na instruktorów aerobiku i innego fiku-miku. Pani od korektywy może się przekwalifikować jeśli ma alergię na dzieci. Chyba, że jest uzależniona od doznań sadystycznych. Wtedy pozostaje pielenie ogródka...
Edytowane przez lotos dnia 27-03-2008 07:06
janekm1
Użytkownik

Miejscowość: Ustanów
Data rejestracji: 24.01.07
Dodane dnia 28-03-2008 20:39
Jakby ktoś w tej sprawie petycję wystosował, to ja się chętnie podpiszę!
(ja wolę nie zobowiązywać się do pisania petycji i pism, bo mi to nie wychodzi smiley do jednej takiej sprawy zabieram się 3 miesiące, więc wybaczcie, ale potrzebny jest ktoś bardziej zdyscyplinowany)
Andzia
Użytkownik

Data rejestracji: 11.11.06
Dodane dnia 03-04-2008 08:57
Sprawa skandalicznych zachowań pani M. na chwilę obecną została rozwiązana.

Po kolejnej rozmowie z Panią Dyrektor zostaliśmy poinformowani o tym, że wobec pani od korektywy zostały wyciągnięte konsekwencje służbowe oraz że do końca roku będzie przebywała na urlopie zdrowotnym przysługującym nauczycielom dla poratowanie zdrowia.

Mamy nadzieję, że pani M. do pracy z dziećmi już nie powróci.
Edytowane przez Andzia dnia 03-04-2008 09:00
wyzyk
Moderator

Dodane dnia 06-04-2008 14:56
Materiał załączony pochodzi ze strony internetowej: http://www.polskatimes.pl/

wyzyk dodał/a następującą grafikę:

Edytowane przez wyzyk dnia 06-04-2008 15:00
wyzyk
Moderator

Dodane dnia 06-04-2008 15:13
Z nieco innej beczki (Pełna wersja artykułu na stronie: http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,5087558.html?as=1&ias=2&startsz=x )

wyzyk dodał/a następującą grafikę:

Edytowane przez wyzyk dnia 06-04-2008 15:14
Andzia
Użytkownik

Data rejestracji: 11.11.06
Dodane dnia 09-04-2008 23:03
Po dzisiejszej Radzie Rodziców na której pewna Pani broniąc pani M. (przypominam, że ofiarą były dzieci a nie pani M.) stwierdziła, że rodzice działając na szkodę nauczyciela pozbawiają go autorytetu.

Otóż,

Po pierwsze:

Działamy dla dobra dzieci a nie na szkodę nauczyciela.

Po drugie:

Nie wydaje mi się, żeby ktoś kogoś mógł pozbawić autorytetu. Można go stracić na własne życzenie tak jak w przypadku pani M. i to na długo przed wymuszonym odejściem na urlop zdrowotny.

Siłą i krzykiem mogła wymuszać posłuszeństwo, autorytetu nie!
Na autorytet trzeba sobie zapracować!

Po trzecie:

To pani M. działała na szkodę nauczycieli. I to przez nią ucierpiał wizerunek zawodu nauczycielskiego.
Edytowane przez Andzia dnia 09-04-2008 23:09
agnes
Użytkownik

Data rejestracji: 29.10.06
Dodane dnia 17-04-2008 13:28
Taki oto mesydż od zwolennika bicia dzieci przez nauczycieli, sympatycznego george (pisownia oryginalna):

to była podpucha , że niektórzy dali się podjść to się nie dziwie, lecz dziwne opinie takich forumowiczów jak ty koleżko - właśnie odzwierciedlają istotę wychowania, dobrego wychowania i nawet przez internet nie należy mówić komuś że jest myślący inaczej ,-nie wszystkich można zabić nie ,nie nie - jezeli zdanie jest zbyt skomplikowane to niech ci je mama przeczyta,
donosiciel
Użytkownik

Data rejestracji: 14.02.07
Dodane dnia 17-04-2008 18:56
george! Nie dość, że dostawałeś manto to Ty chyba w dzieciństwie miałeś ciężkie zabawki na górnych półkach poukładane! Tego co piszesz nie da się komentować!

Uprzejmie doniosłem co powyżej napisane.

Ufaj i kontroluj... naszą władzę i radnych
wyzyk
Moderator

Dodane dnia 20-05-2008 08:57
Lista podręczników na rok szkolny 2008-2009 dostępna na naszej stronie pod adresem:

kirilla
Użytkownik

Miejscowość: Krupia Wólka
Data rejestracji: 12.01.08
Dodane dnia 04-06-2008 00:47
A-ga napisał/a:
Cześć,
Jestem od niedawna mieszkanką Zalesia. Moja córka od września ma rozpocząć naukę w zalesiańskiej szkole podstawowej. Również jestem zainteresowana opiniami o naszej szkole. Podzielam opinię, że niewiele mozna się dowiedzieć od Pani z sekretariatu. Kilkakrotnie telefonowałam ale nie uzyskałam konkretnych odpowiedzi ani o ilości klas, ani o sposobie przydzielania dzieci do poszczgólnych klas. Nie jest przewidziane zebranie i tak naprawdę to nic nie wiadomo. Mam się dowiadywać pod koniec sierpnia.Ale wydaje mi się, ze to troche póżno.
Proszę o jakieś informacje.
Aga

witam

Moi synowie również od września rozpoczynają naukę w tej szkole - ale moje kontakty ze szkołą przebiegły nieco inaczej:

Na początku marca zaniosłam do szkoły podanie o przyjęcie moich synów do 1 klasy. Nie jestem z rejonu, mam meldunek warszawski, więc nie miałam pewności, czy będą przyjęci. Pani w sekretariacie przyjęła podanie i powiedziała, że informacje będę miała w maju. W połowie maja zadzwoniła do mnie Pani dyrektor z informacją, że chłopcy są przyjęci, podała termin spotkania informacyjnego. na pytanie, czy mogę przybyć z całą rodzinką - mamy 4 dzieci, chciałam, żeby mąż też w spotkaniu uczestniczył, więc konieczne było zabranie całej czwórki - usłyszałam odpowiedź "oczywiście, kochamy wszystkie dzieci" smiley.

Kilka dni później Pani dyrektor zadzwoniła ponownie, potwierdzając termin spotkania i podając informację do której klasy pierwszej zapisuje moich chłopaków.

Spotkanie było fajne, dowiedziałam się wszystkiego, co chciałam, chłopcy poznali inne dzieci z klasy a my innych rodziców:-)

Dzień później pojechałam kupić "mundurki" - Pani sekretarka powitała mnie słowami "o to bliźniaki będą do naszej szkoły chodzić (a widziała mnie wcześniej 1 raz, w marcu), w sekretariacie zjawiła się Pani dyrektor, stwierdziła "o mama bliźniaków przyszła po mundurki"/ Albo jakaś charakterystyczna jestem, abo mają te panie dobra pamięć;-)

Reasumując: kontakt ze szkołą jak na razie uważam za doskonały. Zarówno z Panią Dyrektor jak i z Panią Sekretarką - doradziła w kwestii rozmiaru mundurków, odpowiedziała na wszystkie pytania - o świetlicę, stołówkę, plan lekcji. Czytałam, że niektórzy z Was mieli z dobrą informacją i kontaktem kłopoty - mnie to jakoś ominę ło - albo ja miałam szczęście albo inni pecha:-)

Co do nauczycieli, zajęć dodatkowych i tp. nie mam jeszcze, co oczywiste, żadnej opinii - z uwagą przeczytałam różnie wasze opinie, dzięki temu wiem, na co zwrócić szczególną uwagę - dzięki

Aga
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

mtfzalesie
20/06/2019 20:35
w oklicy Wzgorz zginal 11.06.19 stary czarny kot slepy na oko-nagroda. tel.886217379

faldam7
09/05/2019 19:38
Znajomi szukają domu do wynajęcia w okolicach ZG. W dobrym standardzie tj. nie "ala Gierek" :-) dzwoń do Darka 882941211 lub Asi 600331313

ania123
13/11/2018 14:38
Grabienie lisci, wycinka drzew, porzadkowanie terenow, ukladanie kostki brukowej 889948656 lub 662376520. Drewno kominkowe

ania123
13/11/2018 14:36
Szukam pracy jako niania. Odbiore dziecko z przedszkola lub szkoly i zaopiekuje sie do czasu powrotu rodzicow z pracy. 668 807 561

ania i milosz
31/08/2018 16:33
na chodniku wzdluz Jesionowej znaleziona karta maestercard Revolut na osobe o inicjalach S.P. Czeka bezpiecznie na wlasciciela.

dominkom
23/07/2018 09:32
poszukuję osoby,która naprawi mój laptop asus

gagat
30/06/2018 21:34
Dziś między 9-18.00 zaginął biszkoptowy, pulchny labrador. Znalazcę prosimy o tel. na nr 604338183

papuga12
16/06/2018 17:25
Sprzedam fotelik Maxi-Cosi samochodowy waga dziecka 15 do 36kg. tel 501 081 962

Topek
07/01/2018 21:37
Piesek się znalazł. Dziękujemy fantastycznej rodzinie z ul. Młodych Wilcząt, która się szczeniakiem Bubu zaopiekowała!

Topek
07/01/2018 13:29
Zaginą szczeniaczek, suczka, kundelek. Ma 3-miesiące. Wabi się Bubu. Kolor bezowy, ogonek ciemniejszyJeśli ktoś coś wie proszę o kontakt 605083548

Henryk
04/01/2018 17:09
co się dzieje z pocztą w Zalesiu od miesiąca nie docierają żadne listy i przesyłki

Ewa
16/10/2017 04:05
Szukam "złotej rączki" do zabezpieczenia przed zimą dachu cieknącego w 1 miejscu. Naprawa na wiosnę. 606 39 63 63

Zbieg
27/09/2017 09:13
Szukam kogoś od układania kostki bruk., ale chodzi o nieduże (kilka m2) wyrównanie....

chmielu
10/09/2017 19:14
Mojej żonie zginął w lesie za Zalesiem rower, zwykły, marketowy ale bardzo lubiany przez właścicielkę. Czarno-niebieski z koszykiem z przodu, z napisem ENDURO na ramie

Nabuzowany
02/07/2017 22:57
Dopiero "Winny Garaż" w Dobieszu. Naprawdę polecam

Archiwum