Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Październik 20 2019 21:41:19
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
INSTALACJE ELEKTRYCZ...
Msza Św. Polowa w Le...
Kursy krawieckie w Z...
INSTALACJE TELETECHN...
MONTAŻ ANTEN SATELIT...
Oriflame - Zostań Ko...
Znaleziono psa, brąz...
Szycie w ramach proj...
SZCZENIAKI rasy GOŃC...
Oddam kocięta
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [50]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Zobacz Temat
Zalesie Górne - Forum mieszkańców Zalesia Górnego | O ZALESIU, CZYLI O NAS | O nas
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Autor RE: Szkoła podstawowa w Zalesiu G.
Piotrek
Użytkownik

Data rejestracji: 06.09.08
Dodane dnia 09-09-2008 23:04
Droga Ago milo mi że miałaś tak dobry kontakt z dyrekcją niestety tak się zdarzyło że należysz do wyjątków.Jeżeli mi nie wierzysz to porozmawiaj z rodzicami pierwszej klasy C .To właśnie rodzice z tej klasy wywalczyli swoje prawa przez ministerstwo i gminę -inaczej się nie dało.smiley
Edytowane przez Piotrek dnia 09-09-2008 23:06
Wyślij Prywatną Wiadomość
pullinek
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie Górne
Data rejestracji: 07.12.06
Dodane dnia 21-10-2008 20:48
Kochani, czy to prawda, że SP w ZG jest mocno przegięta na prawą stronę? Słyszałam że rozpoczęcie roku zaczyna się w kościele gdzie pierwszakom przydzielają klasy?
Moja córka za 2 lub 3 lata pójdzie do tej szkoły (zależnie od wyników reformy), a że jestem niewierząca, a mąż mimo, że wierzący to mocno antyklerykalny, obawiamy się jak nasze dziecko odnajdzie się w szkole publicznej o katolickim profilu smiley

Mrs Kiss Kiss Bang Bang
Andzia
Użytkownik

Data rejestracji: 11.11.06
Dodane dnia 21-10-2008 23:34
Szkoła przegięta raczej nie jest , niektórzy rodzice trochę tak smiley
Rozpoczęcie roku ma miejsce w szkole, a przed nim msza św. dla chętnych, a ponieważ chętni są prawie wszyscy więc może to tak wyglądać, jakby uroczystość rozpoczynała się w kościele.
Mam dziecko w drugiej klasie, które po roku uczęszczania na religię nie było zainteresowane ani lekcjami religii ani pójściem "do komunii" bo jak stwierdził "tego nie czuje".

Złożyłam w sekretariacie tzw. deklarację negatywną, czyli informację, że moje dziecko w roku szkolnym 2008/2009 nie będzie uczęszczało na lekcje religii. Nikt nie miał żadnych uwag smiley

W klasie tylko mój synek nie chodzi na religię. Żadnego problemu ze strony dzieci ani wychowawczyni nie ma smiley
Pełna tolerancja smiley

Dodam tylko, że jeśli rodzic złoży taką deklarację pod koniec roku szkolnego na rok następny jest większa szansa na to, że plan lekcji zostanie tak ułożony, żeby religia była na początku lub na końcu lekcji.
Edytowane przez Andzia dnia 21-10-2008 23:35
pullinek
Użytkownik

Dodane dnia 01-09-2010 12:07
POST PRZENIESIONY DO DZIAŁU NEWS:

http://www.zalesie-gorne.eu/news.php?readmore=392

administratorstwo

Mrs Kiss Kiss Bang Bang
Edytowane przez wyzyk dnia 01-09-2010 14:54
czekolada77
Użytkownik

Data rejestracji: 23.02.10
Dodane dnia 01-09-2010 23:52
Złożyłam w sekretariacie tzw. deklarację negatywną, czyli informację, że moje dziecko w roku szkolnym 2008/2009 nie będzie uczęszczało na lekcje religii.

zgodnie z przepisami, szkoła powinna wystąpić o deklaracje do rodziców którzy w nich mieliby wyrażać chęć posłania dzieci na lekcje religii... Ale jak widać powszechną praktyką jest zakładanie z góry, że posyłanie dzieci na religię jest oczywiste.
Jak się ma sprawa z etyką w zalesiańskiej szkole?
Andzia
Użytkownik

Dodane dnia 02-09-2010 07:46
Na słynnym "rozpoczęciu" Pani Dyrektor wspomniała o zatrudnieniu nauczycielu etyki.
Można składać deklaracje "pozytywne" wyrażające wolę rodziców, aby dziecko uczęszczało na lekcje etyki - my taką deklarację w złożyliśmy jeszcze przed wakacjami smiley
Edytowane przez Andzia dnia 02-09-2010 07:46
Andzia
Użytkownik

Dodane dnia 02-09-2010 08:36
Dodam, że druczek napisałam sama bo w szkole był tylko ten "negatywny". smiley Nie wiem jak jest teraz.
Autor RE: Nauczyciele z podstawówki
Araratka
Użytkownik

Data rejestracji: 06.06.07
Dodane dnia 11-10-2010 23:59
A ja chciałam się z wami podzielić uwagami na temat nauczycieli w starszych klasach podstawówki. Moje dziecko orłem nie jest, ale niestety przynajmniej dwoje spośród nauczycieli mi znanych minęło się z powołaniem... smiley
Moje dziecko nie cierpi nie tylko matematyki, ale od niedawna także polskiego. Kiedy poszło do nauczyciela po poradę, jak rozwiązać zadanie - nie dostało pomocy. Po prostu nauczyciel zapowiedział na następny dzień kartkówkę z tego, co właśnie robili. Gratulacje dla super pedagoga - można sobie sobie wyobrazić reakcję klasy na kartkówkę, która będzie przez moje dziecko. A dzieciak się zarzeka że już nigdy więcej nie pójdzie do nauczyciela, żeby się czegoś zapytać. Co do polskiego: "jak ja mam dość tego twojego kaligrafowania!!!" No ręce opadają. Wiele dzieci skarży się, że pani od polskiego się drze. Czy to znaczy że jak dziecko, to można się wyżywać? Mojemu facetowi-nauczycielowi włos się jeży na głowie jak mu opowiadam. A za moich czasów byli w tej szkole naprawdę super nauczyciele... smiley
Czy wy też macie takie spostrzeżenia?
Autor RE: Zajęcia "reedukacyjne"
Araratka
Użytkownik

Data rejestracji: 06.06.07
Dodane dnia 12-10-2010 00:08
A co do zajęć dla "mniej zdolnych" dzieci, to oczywiście, są. Pani od tzw. reedukacji jest przemiła i moje dziecko bardzo lubi na te zajęcia uczęszczać, mimo że musi iść na ósmą zamiast na dziewiątą, albo zostać godzinę dłużej po lekcjach. Odrobina dobrej woli i nauka staje się przyjemnością... smiley
pullinek
Użytkownik

Dodane dnia 16-09-2012 12:19
A ja po latach znów włożę kij w mrowisko...
Jak wasza ocena szkoły teraz?
Ja niestety fanką nie jestem. Wyboru też żadnego, wręcz zastanawiam się nad powrotem do Warszawy, by dziecko miało większe możliwości edukacyjne i rozwojowe.
Angielski w młodszych klasach woła o pomstę do nieba, dzieci po kilku latach nie umieją prawidłowo przeczytać słowa "apple" bo nie zostały nauczone podstaw.
Jakie macie spostrzeżenia? Jak starsze klasy?

Mrs Kiss Kiss Bang Bang
eager
Użytkownik

Miejscowość: zalesie
Data rejestracji: 03.10.08
Dodane dnia 17-09-2012 13:15
Znowu ja pokusze się o odopowiedź :-)
Szkoła jak szkoła, poziom moim zdaniem jest dość wysoki, wiem co piszę bo akurat moja córka średniak w zalesiańskiej szkole jest jedną z najlepszych uczennic w warszawskiej podstwówce.
Co nauki języków to rzeczywiście mogłoby byc lepiej...
Dla mnie przedziwny jest fakt, że dyrekcja upierając się stworzyła w tym roku pierwszą klase sześciolatków a w klasie ...same dziewczynki. Nie rozumiem po co??
silvia
Użytkownik

Data rejestracji: 19.01.12
Dodane dnia 17-09-2012 23:31
angielski jest na żenującym poziomie. inna sprawa - z powodu "braku miejsc" mogłam zapisać dziecko na obiad w zeszłym roku dopiero w kwietniu! co miesiąc słyszałam o tym braku miejsc od pani stojącej obok wiadra z wyrzuconymi kotletami, krokietami itd. nieprzyjemne.
Autor RE: a co sześciolatkami w I klasie?
egoscicka
Użytkownik

Data rejestracji: 14.05.10
Dodane dnia 13-12-2012 10:55
Jak sobie radzą, czy jesteście zadowoleni? Ja mam ten problem przed sobą. Jak Zalesiańska szkoła odnajduje się w edukacji 6-latków?
eager
Użytkownik

Miejscowość: zalesie
Data rejestracji: 03.10.08
Dodane dnia 11-06-2013 09:19
Słuchajcie, czy ktoś z uczestników forum potrafi opisać obecną sytuację remontu/rozbudowy szkoły??Odwiedziłam pomieszczenia na zapleczu naszej stołówki, smród grzyba wyłażącego ze ścian jest tam nie do wytrzymania! Ściany niby odmalowane ale w rogach już wyłażą czarne plamy, z zewnątrz elewacja odłazi płatami! Czy w ogóle praca w takich warunkach jest dopuszczalna, czy to przypadkiem nie wpływa na zdrowie pań zatrudnionych w kuchni i na zdrowie dzieci przebywających w pomieszczeniach świetlicy??!!
Czy to prawda, że rozbudowa szkoły została przesunięta o kolejne 2 lata!?? I jeśli to prawda to z jakiego powodu??
O ironio szkoła nosi imię Wspólnej Europy...smiley obciach normalnie...
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Skocz do Forum:
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

mtfzalesie
20/06/2019 20:35
w oklicy Wzgorz zginal 11.06.19 stary czarny kot slepy na oko-nagroda. tel.886217379

faldam7
09/05/2019 19:38
Znajomi szukają domu do wynajęcia w okolicach ZG. W dobrym standardzie tj. nie "ala Gierek" :-) dzwoń do Darka 882941211 lub Asi 600331313

ania123
13/11/2018 14:38
Grabienie lisci, wycinka drzew, porzadkowanie terenow, ukladanie kostki brukowej 889948656 lub 662376520. Drewno kominkowe

ania123
13/11/2018 14:36
Szukam pracy jako niania. Odbiore dziecko z przedszkola lub szkoly i zaopiekuje sie do czasu powrotu rodzicow z pracy. 668 807 561

ania i milosz
31/08/2018 16:33
na chodniku wzdluz Jesionowej znaleziona karta maestercard Revolut na osobe o inicjalach S.P. Czeka bezpiecznie na wlasciciela.

dominkom
23/07/2018 09:32
poszukuję osoby,która naprawi mój laptop asus

gagat
30/06/2018 21:34
Dziś między 9-18.00 zaginął biszkoptowy, pulchny labrador. Znalazcę prosimy o tel. na nr 604338183

papuga12
16/06/2018 17:25
Sprzedam fotelik Maxi-Cosi samochodowy waga dziecka 15 do 36kg. tel 501 081 962

Topek
07/01/2018 21:37
Piesek się znalazł. Dziękujemy fantastycznej rodzinie z ul. Młodych Wilcząt, która się szczeniakiem Bubu zaopiekowała!

Topek
07/01/2018 13:29
Zaginą szczeniaczek, suczka, kundelek. Ma 3-miesiące. Wabi się Bubu. Kolor bezowy, ogonek ciemniejszyJeśli ktoś coś wie proszę o kontakt 605083548

Henryk
04/01/2018 17:09
co się dzieje z pocztą w Zalesiu od miesiąca nie docierają żadne listy i przesyłki

Ewa
16/10/2017 04:05
Szukam "złotej rączki" do zabezpieczenia przed zimą dachu cieknącego w 1 miejscu. Naprawa na wiosnę. 606 39 63 63

Zbieg
27/09/2017 09:13
Szukam kogoś od układania kostki bruk., ale chodzi o nieduże (kilka m2) wyrównanie....

chmielu
10/09/2017 19:14
Mojej żonie zginął w lesie za Zalesiem rower, zwykły, marketowy ale bardzo lubiany przez właścicielkę. Czarno-niebieski z koszykiem z przodu, z napisem ENDURO na ramie

Nabuzowany
02/07/2017 22:57
Dopiero "Winny Garaż" w Dobieszu. Naprawdę polecam

Archiwum