Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Maj 24 2017 21:35:13
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Projektowanie ogrodó...
Pomoc domowa w Zales...
Patyczak rogaty
MAJ w Centrum Kultur...
ogrodzenie, płot met...
Oriflame - Zostań Ko...
Sprzątanie
sprzedam wózek dziec...
KWIECIEŃ W CENTRUM K...
Szukam serwisu lodówek
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [49]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Zobacz Temat
Zalesie Górne - Forum mieszkańców Zalesia Górnego | O ZALESIU, CZYLI O NAS | O nas
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Autor Internet w Zalesiu
merlin
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie Górne
Data rejestracji: 14.11.06
Dodane dnia 14-11-2006 22:19
Na poprzednim forum był wątek dotyczący internetu w naszej pięknej miejscowości. Moglibyśmy go kontynuować tutaj, pewnie dużo osób chętnie dowie się czy coś się dzieje w tej sprawie pozytywnego.
Ode mnie takie info na początek:
W tej chwili działa mi bezprzewodowo w Zalesiu na Biedronki blueconnect z prędkością 1,8 Mb/s. Być może kogoś ta informacja zainteresuje, może ktoś z korzystających nie zauważył tej zmiany, wystarczy zaktualizować pcimcię i śmiga (pod warunkiem, że modem jest HDSPA ready).

Pozdrawiam,
Michał
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Internet w Zalesiu
ADRIAN
Użytkownik

Miejscowość: Ustanów
Data rejestracji: 27.10.06
Dodane dnia 15-11-2006 07:58
A więcej danych typu?
CENA
LIMIT DANYCH
TRANSFERY WWW i P2P
???

Wasz sąsiad Adi smiley
WWW.USTANOW.PL
http://www.ustanow.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 15-11-2006 09:08
Witam,
Cena - ja płacę 120 miesięcznie, limit 2GB - z tym, że w każdym miesiącu przekraczam i jeszcze nie zauważyłem spadku prędkości. Transfer www mam maksymalny jaki wynika z prędkości 1,8 (ściąganie, wysyłanie nawet nie wiem, nigdy nie sprawdzałem), pingi wychodzą na poziomie 300ms. P2P nie powiem, bo nie korzystam. Dla mnie podstawową zaletą jest to, że korzystam tam gdzie mi potrzeba internetu, a że przy okazji jest w Zalesiu zasięg UMTS to tym lepiej dla mnie :-).

Pozdrawiam,
Michał
tomek
Administrator

Dodane dnia 22-12-2006 15:03
Ja używam iPlusa (49PLN+vat/msc) z kartą Globetrottera UMTS/EDGE/GPRS. Do czasu włączenia HSDPA działało to znakomicie - transfer w dół na poziomie prawie 30KB (300Kb) był osiągalny prawie zawsze. Od kilku tygodni zdechło maksymalnie (kilka KB) - powodem może być właśnie włączenie HSDPA (podobno jakaś druga nośna i przez to pogorszenie jakości sygnału). Upgrade'owałem oprogramowanie karty tak, żeby obsługiwała HSDPA, ale poprawy żadnej nie ma. Muszę zainwestować w antenkę - może to pomoże.
Merlin, jaką osiągasz prędkość przy ściąganiu pliku? Tylko taka informacja ma sens, bo teoretyczna prędkość 180KB jest osiągana chyba tylko w laboratorium (50m od stacji bazowej).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dec 25 2006 23:06:29: Dzisiaj wielki sukces - ponad 900Kb/s bez antenki. Z tego chyba taki morał, że to jednak winny był tłok w eterze.

Edytowane przez tomek dnia 25-12-2006 23:24
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 26-12-2006 13:17
Hejka,
Przy ściąganiu mam tak średnio 140-150 KB/s. Czasami jest gorzej, ale generalnie tak to mi chodzi. Oczywiście w zasięgu HSDPA.

Pozdrawiam,
Michał
pullinek
Użytkownik

Data rejestracji: 07.12.06
Dodane dnia 29-12-2006 01:34
Ja mam starego blueconnecta i śmiga tylko 230,4 Kb/s a również płacę 120 zł smiley No i muszę czekac aż umowa wygaśnie mi za rok i kupić nowy modem w promocji bo ten szybszy do PCta kosztuje 1000zł.

Mrs Kiss Kiss Bang Bang
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 29-12-2006 09:45
Ja zwracałem uwagę kupując kartę, żeby miała możliwość uprade'u, ale nie spodziewałem się, że HSDPA wejdzie tak szybko. Na szczęście weszło i jest naprawdę w porządku. W tej chwili biuro mam w piwnicy, antenkę na poziomie gruntu (leżącą na opasce :-) ) i zasięg UMTS pokazuje mi 35%.
A swoją drogą wiecie może, z którego masztu/masztów korzystamy w Zalesiu?

Pozdrawiam,
Michał
Ewa
Użytkownik

Data rejestracji: 06.01.07
Dodane dnia 06-01-2007 23:29
Chcę w najbliżym czasie mieć internet bezprzewodowy - używać muszę internetu w Warszawie i w Zalesiu. Nie jestem bardzo biegła i nie wiem co dobrze się sprawdza w Zalesiu (zasięg, prędkość) . Mapki, którymi dysponują w punktach sprzedaży Ery, czy Orange nie są adekwatne, albo mało dokładne - sprawdziłam. Chodzi o samo centrum Zalesia. Poradźcie - co wybrać i jaką sieć! Pozdrawiam Ewa
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 08-01-2007 10:09
Tak jak pisałem w powyższych postach, używam blueconnecta i jestem zadowolony (Zalesie G., Biedronki). W Warszawie jest jeszcze lepiej bo jest dużo hot spotów, chociaż z zasięgiem samego UMTSa miałem w niektórych miejscach problemy. W centrum Zalesia powinno być lepiej niż u mnie, chociaż wszystko zależy od tego, z którego masztu ja korzystam, ale po mojej stronie torów nie wydaje mi się żeby gdzieś jakiś był.

Pozdrawiam,
Michał
ania i milosz
Użytkownik

Miejscowość: zalesie
Data rejestracji: 08.09.07
Dodane dnia 08-09-2007 18:18
Witamy, w zwiazku z planowanym osadzeniem sie w zalesiu mamy pytanie dotyczace dostepu do sieci - co jest do dyspozycji?
pomijamy tpSA, wiec moze jakas radiowka? jakas lokalna siec - wifi?
znalezlismy oferte nastepujacych firm w okolicach piaseczna, ustanowa no i zalesia:
konstancin.net.pl,
MG system (to wyglada niezle - cenowo, ale nie wiemy czy dotarli do Zalesia, wg tego co pisza - osiagneli zabieniec),
- jest jeszcze kilka innych, ale raczej nie wydaja sie konkurencyjne cena/lacze...
czy ktos moglby cos doradzic - pytanie do uzytkownikow blueconnecta - czy rzeczywiscie az tak dobrze dziala w Zalesiu? Interesuja nas okolice Jesionowej.
pozdrawiamy
a i m
tomek
Administrator

Dodane dnia 08-09-2007 19:59
ania i milosz napisał/a:
pomijamy tpSA, wiec moze jakas radiowka? jakas lokalna siec - wifi?

sieć lokalna... buahahaha... u nas we wsi od fal radiowych krowy przestawały dawać mleko. Poczytajcie: http://www.zalesie-gorne.eu/news.php?readmore=9 i http://www.zalesie-gorne.eu/news.php?readmore=10. Była szansa na WLAN, ale radny Swat (wtedy wiceburmistrz) zrobił wszystko żeby nie było. Niedawno widziałem jak odgrażał się, że zlikwiduje stację bazową Ery, ale chyba zorientował się, że jego telefon przestanie działać.
Od Jesionowej najbliżej jest właśnie do stacji Ery. Plus jest odrobinę dalej, ale też bardzo blisko. W te transfery Merlina to trochę nie wierzę (nie na darmo dali mi Tomasz). U mnie z iPlusa jest ok. 1Mb (karta daje teoretycznie 1.8Mb) w transferze w dół - rzeczywista prędkość ściągania pliku. Parę postów wcześniej pisałem o kłopotach z iPlusem, wynikało to jednak z tańszej taryfy - po przegroczeniu jakiegoś limitu automatycznie zmniejszali przepustowość łącza. Teraz mam tę droższą (ok 90PLN) i wszystko gra.
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 09-09-2007 21:25
Gdzie dokładnie jest ten BTS Ery?
Co do transferów (140-150KB/s) drogi Tomaszu, mogę jutro zrobić zrzut ekranu :-) (dzisiaj jadę na GPRS bo nie chce mi się anteny podłączać i jeszcze siedzę w słabo napromieniowanym miejscu w domciu). Zauważyłem również, że latem jest gorzej ze względu na liście, ale generalnie jestem zadowolony.

Pozdrawiam,
Michał
PS. Obiecany zrzut ekranu.
merlin dodał/a następującą grafikę:

Edytowane przez merlin dnia 10-09-2007 17:28
ttarchal
Użytkownik

Data rejestracji: 01.12.06
Dodane dnia 13-09-2007 13:36
Dołączam się do pytania - czy jest jakakolwiek realna opcja (przewodowa) poza Telekomuną? Miesiąc temu złożyłem wniosek o Neostradę w Zalesiu, i dziś właśnie dowiedziałem się że technik przyjdzie... za kolejny miesiąc... sprawdzić możliwość :-(

Jeśli chodzi o opcje bezprzewodowe to jedyną realną opcją którą udało mi się znaleźć i która podejmuje się realizacji dostępu do Internetu jest konstancin.net.pl -- ale chyba wszyscy wiedzą, jak działają opcje radiowe gdy pada deszcz czy śnieg, więc się waham, choć oferują nawet 2 tygodnie okresu próbnego.

Aha, mam też Business Everywhere w laptopie i to działa z prędkościami rzędu 200 kbps, ale chcę mieć coś co mógłbym współdzielić na cały dom i bez tak małego limitu transferu.
Edytowane przez ttarchal dnia 13-09-2007 13:38
tomek
Administrator

Dodane dnia 14-09-2007 01:11
Merlin, jestem pod wrażeniem prędkości - muszę chyba odszczekać moje wątpliwości.

ttarchal napisał/a:
Jeśli chodzi o opcje bezprzewodowe to jedyną realną opcją którą udało mi się znaleźć i która podejmuje się realizacji dostępu do Internetu jest konstancin.net.pl

Ale tam ceny kosmiczne! Za 2Mb chcą 220PLN w umowie na 3 lata! A na czas nieokreślony aż 610! To już chyba lepiej sprawić każdemu w domu osobistego HSDPA - wyjdzie taniej, mobilniej i chyba bardziej niezawodnie. Zwłaszcze, że niedługo pewnie dojedzie prędkość do 7.2Mb i to w obydwu kierunkach.

Marcin
Użytkownik

Dodane dnia 14-09-2007 11:42
Technicy w TPSA czekają na łapówki - bez tego technik powie że nie ma wolnych gniazd czy coś w tym stylu (nam się udało wywalczyć, bo dostaliśmy cynk, że ktoś zrezygnował z telefonu w naszej centralce i złożyliśmy reklamację i o dziwo uwzględnili).
Trochę zagmatwałem, ale jeśli ktoś koniecznie chce to mu wytłumaczę w realu.
Dorasia
Użytkownik

Data rejestracji: 14.06.07
Dodane dnia 14-09-2007 13:02
TP nie chciała nam podłączyć telefonu "kablowego", a nawet nie spieszyli się, aby podłączyć radiowy.
Netia nie ma u nas zasięgu- Jesówka.
Założyliśmy Sferię-porażka. Jakość - zwłaszcza na początku,tj 3 lata temu- fatalna, a obiecanego internetu ani widu ani słychu.
Założyliśmy więc radiowy, poprzez firmę WG-net. Więcej info: www.wg.waw.pl .
Jak na domowe potrzeby tj. dla dzieciaków i dla nas - ok.
Właściciel firmy sympatyczny - w razie potrzeby służy pomocą, a nawet podjeżdża do domu klienta.

Dorasia
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 14-09-2007 16:07
tomek napisał/a:
Merlin, jestem pod wrażeniem prędkości - muszę chyba odszczekać moje wątpliwości.

Spoko :-). Dodam dla jasności, że niezmienny zasięg HSDPA mam tylko na tarasie na dworzu lub przez antenę, w domciu raz HSDPA (i wtedy transfer jak na dworzu) a raz EGDE.

Pozdrawiam,
Michał
JarekB
Użytkownik

Data rejestracji: 17.09.07
Dodane dnia 17-09-2007 16:14
Ja badam temat Interentu w Zalesiu od paru lat. Na radiowke nie ma co liczyc bo mieszkamy (w wiekszosci) w lesie a lacznosc radiowa tego nie lubi. Potwierdzam lapowkarskie klimaty w TPSA - ja mialem placic 3 tys za dociagniecie do mnie miedzinego kabla (mam lacze radiowe), ktore umozliwi podlaczenie Neostrady. Odmowilem.
W tzw miedzyczasie TPSA odrzucila moje 6 podan o Neostrade (skladanych co pol roku) - ze wzgledu na "brak mozliwosci technicznych".
Po analizie roznych wariantow zdecydowalem sie w koncu na Blue Connnecta (za 99 zl miesiecznie dostaje sie bardzo dobra karte Option GT Maxza 1 zl i 5 GB limitu danych na miesiac (w nizszym abonamencie - za 49 zl karta kosztuje 700 zl i jest limit 400 MB danych na miesiac. Umowa jest na 2 lata). Nie jest to moze najtansze ale dziala. Na dachu wyrzucilem kierunkowa antene do UMTS (na Allegro za 150 zl). Na strychu znalazl sie jakis stary notebook i router i mam w calym domu i w ogrodzie bezprzewodowa siec z naprawde szybkim Internetem. Na www.numion.com mam srednia szybkosc downoladu ok 1000 kilobitow/s i uploadu ok 100 kilobitow na sek. Czasami w nocy upload rosnie do 400 kilobitow/s. To co mam pozwala to na komfortowe wideo rozmowy na Skype. Caly ten patent dziala i sie nie zawiesza nawet (o dziwo).
Z tego co sie dowiedzialem - to jest podobno strategiczna tajmenica Ery - w Zalesiu sa 2 nadajniki. Jeden na polnocy Drogi Dzikow, drugi gdzies na zachodniej granicy Zalesia, w okolicy Jesówki. Ja wycelowalem w Droge Dzikow i dziala smiley
ttarchal
Użytkownik

Data rejestracji: 01.12.06
Dodane dnia 17-09-2007 17:33
A czy daleko mieszkasz od Drogi Dzików? Bo ja od jej północnego (a raczej chyba zachodniego, bo to jest przecież ulica bardziej W-E niż N-S) krańca mam około 600 metrów, więc może poradziłbym sobie bez anteny kierunkowej - jak sądzisz?

Nie mam też starego laptopa który mógłbym przerobić na router, ale teraz pojawiły się routery WiFi z opcją na kartę 3G więc faktycznie technicznie jest to opcja do zrealizowania. Tylko ten limit transferu...

Ale dzięki za inspirację! Bo dzisiaj panowie z TP SA przyszli niezapowiedziani, po czym stwierdzili, że... nie mogą znaleźć puszki telefonicznej, więc jednak przyjdą ponownie 22 października. Zapewne gdyby im posmarować, to zostaliby chwilkę dłużej i tej puszki poszukali.

Z taką jakością obsługi to HDSPA, gdyby działało, byłoby faktycznie świetną opcją.
Edytowane przez ttarchal dnia 17-09-2007 17:33
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 17-09-2007 18:49
Hej,
Czyli transfery mamy Jarku podobne :-). Moje wyniki z numion poniżej. Ja mieszkam na wyżynach czyli po drugiej stronie torów i transfery mnie zadowalają w pełni. Limitu od zwiększenia jeszcze nie przekroczyłem.
Generalnie polecam tą usługę. Poprzednio używałem Gointernet (sieć komórkowa wysyłanie, satelita odbiór) i blue bije Go o głowę.
A od ttarchala poproszę namiar na taki router o którym pisze :-).

Pozdrawiam,
Michał
merlin dodał/a następującą grafikę:

Edytowane przez merlin dnia 17-09-2007 18:50
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ak
22/04/2017 13:39
Może ktoś korzystał i może podpowiedzieć, czy w Zalesiu jest restauracja, gdzie na dobry obiad można zaprosić 10-12 osób i będzie przyjemnie, smacznie i umiarkowanie cenowo? Starą Chatę znam i wolałby

Rabena
22/02/2017 12:06
Aron wrócił do domu smiley

Rabena
10/02/2017 09:59
Zaginął pies Aron, szczegóły na forum

majtek
08/02/2017 15:51
Hej. Ostatnie dni super promocji. Może się jeszcze załapiecie http://www.forte.com.pl/p
l .

wibrysy
27/01/2017 06:17
Dinka wróciła o 23.40. Najprawdopodobniej ktoś ją chciał mieć, bo wróciła z pchłą. Ale jest

wibrysy
26/01/2017 21:06
Dzisiaj samowolnie oddaliła się z Żytniej w ZG sunia Dina. Jest średniej wielkości, bardzo łagodna. Maść podpalana, Łapki żołtawe, sierść długa. Ma czerwoną obrożę przeciwpchelną i drugą odblaskową. t

Henryk
23/01/2017 16:41
co dzieje się z pocztą w Zalesiu,dlaczego nie dostarcza listów,listy świąteczne przyszły po Nowym Roku i od tego czasu cisz nawet rachunki nie przychodzą

faldam7
01/01/2017 16:41
małżeństwo 50-ciolatków wynajme dom w okolicach Zalesia Górnego, tel kom 501 695 014

Rabena
02/12/2016 11:03
Kama wróciła do domu smiley

Rabena
30/11/2016 12:10
Zaginęła Kama owczarek niemiecki Ławki gm Prażmów https://www.olx.pl/oferta
/kama-lawki-gm-prazmow-za
ginela-29-listopad-2016-C
ID103-IDj1clp.html#0fd198
f255

Ewa
29/11/2016 23:59
Poszukuję osoby gotowej wywieźć z działki w Zalesiu G. ok 120 worków z zebranymi liśćmi. kontakt - oferty 606 39 63 63 lub 660 082 736

gagat
26/11/2016 18:28
Wczoraj zaginęła nam suczka, wilkopodobna, bardzo szczupła, czarna podpalana. Telefony: 509 919 195 lub 504 013 972

nikulinek
28/10/2016 14:44
Zakamarek-zaprasza na zakupysmileyNowa dostawa ciepłych swetrów, chust i szali.

benny
24/10/2016 22:49
Ben's Film Club Kolejne Spotkanie: 27.10.2016 godz. 19:30 PUB Pod Dębem ul./ Pionierów 10/12 Zalesie Górne

faldam7
11/10/2016 07:43
Szukam domu dla 2 dorosłych osób (do wynajęcia) w Zalesiu G lub okolicach, w rozsądnej cenie (oferty wiszące w internecie np.5 tys są z kosmosu), gwarantuję terminowe wpłaty, przepisanie mediów na sie

Archiwum