Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Grudzień 18 2017 09:50:01
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Konsultant firmy Ori...
DO SPRZĄTANIA I OPIEKI
CHOINKI PROSTO Z PLA...
Opieka nad dziećmi d...
Zabrano rower
Msza Św. Polowa w Le...
szczeniaki-suczki ra...
SZCZENIAKI rasy GOŃC...
XVII Jarmark Hubertu...
KS Hubertus ... !!!
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [50]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Zobacz Temat
Zalesie Górne - Forum mieszkańców Zalesia Górnego | O ZALESIU, CZYLI O NAS | O nas
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Autor Proboszcz - Bufon ?!?
Nabuzowany
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie Górne
Data rejestracji: 14.05.07
Dodane dnia 07-06-2007 13:17
Witam
Czy nie uważacie że nasz Ks.Proboszcz zachowuje się jak nadęty bufon ?
Może mi się tylko tak wydaje, albo już jestem zbytnio wyczulony na jego zachowanie?
Miły i czarujący był tylko raz ...., jak przyszedł po kolędzie.
W i nnych przypadkach niestety traktuje ludzi jak śmierdzące g..no !
A może to akurat tylko ja trafiłem na jego "słaby dzień".

tomek: Cały ten wątek jest dyskusją na temat poprzedniego proboszcza. Od początku lipca 2007 mamy nowego.
Edytowane przez tomek dnia 16-09-2007 20:20
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proboszcz - Bufon ?!?
lotos
Użytkownik

Data rejestracji: 22.01.07
Dodane dnia 07-06-2007 18:17
Niestety, chyba większość dni z życia proboszcza to "słabe dni"...
Z moich zdalnych obserwacji a także z relacji znajomych i nieznajomych wynika, że to mały człowieczek z dużymi kompleksami, który po prostu nie kocha ludzi. smiley
Oby znalazł sobie inne powołanie, wysłuchaj nas Panie...
donosiciel
Użytkownik

Data rejestracji: 14.02.07
Dodane dnia 08-06-2007 12:58
Nabuzowany, otworzyłeś puszkę Pandory.
proboszcz potraktwał mnie jak ciemniaka z głębokiej wsi! smiley On ma jakiś koszmarny kompleks władzy!
Rozmawiałem o tym z wieloma osobami i chyba nie tylko ja miałem taki problem smiley

Uprzejmie doniosłem co powyżej napisane.

Ufaj i kontroluj... naszą władzę i radnych
avila56
Użytkownik

Data rejestracji: 27.11.06
Dodane dnia 08-06-2007 13:39
A konkretnie o jakie sytuacje chodzi? Bo czasem emocjonalna reakcja może wynikać ze zbyt napastliwej postawy rozmówcy lub częstego spotykania się z oskarżeniami (obronna "garda"smiley...

Jeden jest tylko Pan
Nabuzowany
Użytkownik

Dodane dnia 08-06-2007 15:05
Hmmm... konkretne sytuacje.
Sytuacje banalne z jakimi najczęściej zwraca się do księdza, a więc chrzest dziecka a parę miesięcy póżniej pogrzeb mojego dziadka. W obu przypadkach myślałem że śnię! Sposób rozmowy, ton, zachownie tego "Pana" nie zachęcają do jakichkolwiek kontaktów z Kościołem. Nie mówiąc już o tym że za każdym razem się spóżniał bo miał "inne ważniejsze sprawy". Odniosłem wrażenie że mu przeszkadzam i że mi robi łaskę a chyba załatwienie tych spraw jest jego obowiązkiem !
A MOŻE ZA MAŁO DAŁEM ?!?
donosiciel
Użytkownik

Data rejestracji: 14.02.07
Dodane dnia 08-06-2007 15:29
Napastliwa postawa!!!???smileysmiley
Przecież idąc do kościoła z dobrą nowiną, że chcesz włączyć swoje dziecko w społeczność kościoła masz raczej pogodny nastrój pełen radości i braterskiej miłości! Przecież to nie urząd do którego idziesz się wykłócać o pozwolenie na budowę !!!
W zamian spotyka Cię zestaw gratisowej złośliwości i arogancja smiley i to ze strony kogoś kto co niedziela trąbi o miłosierdziu!!!smiley
Dobrze że wiemy jak powstaje zaćmienie słońca i skąd się biorą błyskawice.
Zalesie to nie ciemnogród!

Uprzejmie doniosłem co powyżej napisane.

Ufaj i kontroluj... naszą władzę i radnych
lotos
Użytkownik

Dodane dnia 09-06-2007 12:32
Proboszcz też człowiek i też czasami może potrzebować pomocy w zrozumieniu siebie. Może nasze komentarze (jeśli je przeczyta...) uświadomią mu, że ma ze sobą problem.

Ludzką rzeczą jest błądzić. Ważne by próbować to zmienić.

W przypadku naszego proboszcza chodziłoby o to by był z ludźmi a nie przeciw nim, by przyciągał dobrocią a nie straszeniem i nakazami, by nie myślał, że ludzie to wilki, które go pożrą jeśli nie postawi muru...
I mniej osądzania bez sądu... Nie tylko przestrzeganie formułek świadczy o tym jakim kto jest człowiekiem.

Więcej otwartości i dialogu!

Życzę powodzenia w dochodzeniu do człowieczeństwa.smiley
Veronka
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie Grn
Data rejestracji: 23.11.06
Dodane dnia 11-06-2007 11:33
Książkowy przykład nieodpowiedniego człowieka na stanowisku, człowieka, który nie miał pomysłu na życie... bo mówienie o "powołaniu" w tym przypadku jest mocnym nadużyciem smiley
Mały człowieczek z wielkimi kompleksami...hm...trzeci brat ? smiley
hienka56
Użytkownik

Miejscowość: jesówka
Data rejestracji: 01.01.07
Dodane dnia 13-06-2007 22:42
Tak sobie czytam, z zażenowaniem, te komentarze, które napisali użytkownicy tego forum. Zapewne mniemają, że są kulturalni, wykształceni, młodzi ale doswiadczeni i mają niezbywalne prawo wyrażać swoje poglądy w demokratycznym państwie w sposób im odpowiadający. Jednakże te kilka głosów to przykład, niestety, braku kultury, szacunku do innych ludzi. Nie ma ani krztyny szacunku dla autorytetów. Chciałoby się zapytać dlaczego nikomu nie przyszło do głowy aby wyliczyć co ks. Proboszcz zrobił dobrego dla zalesian?Dlaczego ci wszyscy "wielcy"nie potrafią wielkodusznie wybaczyć, jeśli zostali "urażeni niodpowiednim traktowaniem", w które jakoś nie bardzo wierzę? Oj ludu, ludu....
PS
Ciekawe komu następnemu się dostanie....
Bez szacunku
lotos
Użytkownik

Dodane dnia 14-06-2007 09:05
W piekle diabeł jest postacią pozytywną smiley
Pozdrawiam z szacunkiem tych bez szacunku smiley
Veronka
Użytkownik

Dodane dnia 14-06-2007 11:44
Primo: Na autorytet trzeba zapracować - nie zyskuje się go wraz ze stanowiskiem / pozycją...

Sacundo: Szacunek potęguję będąc odwzajemnianym...

Autor RE: zaślepienie jest fatalne
Kapuan
Użytkownik

Data rejestracji: 06.03.07
Dodane dnia 14-06-2007 11:55
hienka56 napisał/a:
Tak sobie czytam, z zażenowaniem, te komentarze, które napisali użytkownicy tego forum. Zapewne mniemają, że są kulturalni, wykształceni, młodzi ale doswiadczeni i mają niezbywalne prawo wyrażać swoje poglądy w demokratycznym państwie w sposób im odpowiadający. Jednakże te kilka głosów to przykład, niestety, braku kultury, szacunku do innych ludzi. Nie ma ani krztyny szacunku dla autorytetów. Chciałoby się zapytać dlaczego nikomu nie przyszło do głowy aby wyliczyć co ks. Proboszcz zrobił dobrego dla zalesian?Dlaczego ci wszyscy "wielcy"nie potrafią wielkodusznie wybaczyć, jeśli zostali "urażeni niodpowiednim traktowaniem", w które jakoś nie bardzo wierzę? Oj ludu, ludu....
PS
Bez szacunku

jak można być tak zaślepionym...to, że ktoś (w tym przypadku proboszcz) coś kiedyś zrobił dla Zalesia, nie zwalnia go z obowiązku bycia człowiekiem, ale on chyba wyznaje zasadę, że "człowiek człowiekowi wilkiem" i tego się trzyma. Moim zdaniem - bardzo negatywna postać w naszej małej społeczności - ale baaaardzo silnie umocowana w strukturach kościelnych (i leśnych przy okazji).

pozdrawiam.

Kapuan
Veronka
Użytkownik

Dodane dnia 14-06-2007 12:25
Biorąc pod uwagę, że ludzie piszą skargi - i nic - owszem, silnie umocowany...
romek
Użytkownik

Data rejestracji: 28.10.06
Dodane dnia 14-06-2007 13:32
Oj ludu, ludu....
PS
Bez szacunku

Bardzo dziwne stwierdzenie "Bez szacunku" mało Chrześcijańskie!

Ja również spotkałem się z bardzo dziwnym (nieco wiejskim) potraktowaniem mojej sprawy przez zalesiańskiego proboszcza smiley, zamiast wsparcia lub chociażby konstruktywnej krytyki w sprawie w której się zgłosiłem oberwało mi się za coś co nie miało żadnego związku ze sprawą w której przyszedłem. Odebrałem to jako chęć pokazania kto tu jest władzą! Przyjąłem ten fakt z pokorą i jako niechciana owieczka przeniosłem się do innego kościoła (na Ursynowie). Jakże inne podejście do ludzi!
Kenaj
Użytkownik

Miejscowość: Wólka Kozodawska
Data rejestracji: 14.12.06
Dodane dnia 14-06-2007 19:07
Mam wrażenie, że odrobina anonimowości na forum powoduje pojawianie się mało przemyślanych komentarzy. Nie jest po Chrześcijańsku od razu obsmarowywać kogoś ot tak na forum. Czy ktoś z powyżej się wypowiadających miałby odwagę powiedzieć co sądzi o wielebnym Proboszczu samemu zainteresowanemu? Wydaje nam się, że możemy osądzać bliźnich w tak niekulturalny sposób, jednak jesteśmy Chrześcijanami i winniśmy zachowywać wskazania Ewangelii, czy to na ulicy, czy w internecie (vide: Mt 18, 15-17).

Laboremus capitecum!
Kenaj
Użytkownik

Miejscowość: Wólka Kozodawska
Data rejestracji: 14.12.06
Dodane dnia 14-06-2007 19:12
P.S. Zainteresowanych od razu informuję, że nie jestem zagorzałym obrońcą x. prob. Wiktora Ojrzyńskiego. Takie nasze zachowanie na forum tylko jątrzy spór między .pl a .eu, a rozwój Zalesia wymaga przede wszystkim zgody wśród mieszkańców (przy czym zgoda nie oznacza spójności w poglądach, ale wzajemne zrozumienie!)

Laboremus capitecum!
hienka56
Użytkownik

Miejscowość: jesówka
Data rejestracji: 01.01.07
Dodane dnia 14-06-2007 23:58
Dzięki, Kenaj, za głos rozsądku. Okropnie mnie denerwuje to jątrzenie na forum. Nie tylko my w tym grajdołku wchodzimy na stronę, ale czytają ją również zalesianie, których życie poniosło do innych krajów,
i może nie chcą czytać o tej bezinteresownej nienawiści do drugiego człowieka, uczuciu, które sie okropnie rozpleniło w naszym kraju. Wstyd mi za niektóre wypowiedzi, bo one nie powinny mieć miejsca. Niech nasze Zalesie pozostanie dla nich i dla nas wszystkich piękne i wyjątkowe, bo to chwilowo NASZE miejsce na ziemi.
Dookoła jest mnóstwo fantastycznych ludzi, skorych do pomocy, zaangażowanych w różne sprawy dot. naszej miejscowości.
I na koniec zauważmy, że K. Proboszcz nie zawsze musiał się czuć komfortowo w kontaktach z nami, parafianami.Oczekiwania mogą przerastać możliwości.
Pozostaję z szacunkiem i pozdrawiam wszystkich, a w szczególności Romka-(masz rację, to było mało chrześcijańskie)smiley.
lotos
Użytkownik

Dodane dnia 15-06-2007 08:08
Cieszę się, że wszyscy chcą dobrze smiley.
Nie zgadzam się tylko, co do jątrzenia na forum. Jeśli ludzie mają jakiś problem (nawet sposób bycia traktowanym przez ks. proboszcza) lepiej żeby go "przegadali" niż "zamietli pod dywan". To nie jest bezkontaktowa gazeta a ksiądz jest osobą publiczną.
Czasem człowiek może nie zmienić zdania, ale zdanie może zmienić człowieka.. Wszyscy mamy nadzieję, że ksiądz proboszcz najpierw będzie człowiekiem a potem księdzem smiley, że nas pociągnie za sobą przykładem...dobrym przykładem...

Polecam film pt.: "Jabłka Adama" (był do kupienia z ostatnim "Przekrojem" ) .
Edytowane przez lotos dnia 15-06-2007 08:10
Nabuzowany
Użytkownik

Dodane dnia 15-06-2007 12:51
Kenaj napisał:
" Nie jest po Chrześcijańsku od razu obsmarowywać kogoś ot tak na forum. "

A dlaczego nie...? Dodam tylko że nie jest to z mojej strony "obsmarowywanie". Napisałem tylko co mi się nie podoba. Nie każdy musi mieć takie samo zdanie o zachowaniu sie ks.proboszcza!
Czyli w/g Ciebie Kenaj, po Chrześcijańsku jest nie odzywać się nic, przyjąć bierną postawę "z boku" i spokojnie patrzeć na to co wyprawia i w jaki sposób odnosi się do nas nasz proboszcz!!! Nie jest to kwestia Chrześcijaństwa , tylko złego doboru człowieka na te stanowisko. Może powinien zająć się polityką ....albo....albo....smiley

Kenaj napisał:
"Czy ktoś z powyżej się wypowiadających miałby odwagę powiedzieć co sądzi o wielebnym Proboszczu samemu zainteresowanemu? "

Jestem gotów w każdej chwili .....z przyjemnością prosto w oczy !
Veronka
Użytkownik

Dodane dnia 15-06-2007 16:38
Kenaj napisał:
"Czy ktoś z powyżej się wypowiadających miałby odwagę powiedzieć co sądzi o wielebnym Proboszczu samemu zainteresowanemu? "

problem w tym, że on nie jest tym zainteresowany - dzierży "władzę" nad pokornymi owieczkami, które choćby nieraz chciały - to go nie przeskoczą załatwiając niektóre formalnościami, a on im wtedy szpilę... żenujące

Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ewa
16/10/2017 04:05
Szukam "złotej rączki" do zabezpieczenia przed zimą dachu cieknącego w 1 miejscu. Naprawa na wiosnę. 606 39 63 63

Zbieg
27/09/2017 09:13
Szukam kogoś od układania kostki bruk., ale chodzi o nieduże (kilka m2) wyrównanie....

chmielu
10/09/2017 19:14
Mojej żonie zginął w lesie za Zalesiem rower, zwykły, marketowy ale bardzo lubiany przez właścicielkę. Czarno-niebieski z koszykiem z przodu, z napisem ENDURO na ramie

Nabuzowany
02/07/2017 22:57
Dopiero "Winny Garaż" w Dobieszu. Naprawdę polecam

ak
22/04/2017 13:39
Może ktoś korzystał i może podpowiedzieć, czy w Zalesiu jest restauracja, gdzie na dobry obiad można zaprosić 10-12 osób i będzie przyjemnie, smacznie i umiarkowanie cenowo? Starą Chatę znam i wolałby

Rabena
22/02/2017 12:06
Aron wrócił do domu smiley

Rabena
10/02/2017 09:59
Zaginął pies Aron, szczegóły na forum

majtek
08/02/2017 15:51
Hej. Ostatnie dni super promocji. Może się jeszcze załapiecie http://www.forte.com.pl/p
l .

wibrysy
27/01/2017 06:17
Dinka wróciła o 23.40. Najprawdopodobniej ktoś ją chciał mieć, bo wróciła z pchłą. Ale jest

wibrysy
26/01/2017 21:06
Dzisiaj samowolnie oddaliła się z Żytniej w ZG sunia Dina. Jest średniej wielkości, bardzo łagodna. Maść podpalana, Łapki żołtawe, sierść długa. Ma czerwoną obrożę przeciwpchelną i drugą odblaskową. t

Henryk
23/01/2017 16:41
co dzieje się z pocztą w Zalesiu,dlaczego nie dostarcza listów,listy świąteczne przyszły po Nowym Roku i od tego czasu cisz nawet rachunki nie przychodzą

faldam7
01/01/2017 16:41
małżeństwo 50-ciolatków wynajme dom w okolicach Zalesia Górnego, tel kom 501 695 014

Rabena
02/12/2016 11:03
Kama wróciła do domu smiley

Rabena
30/11/2016 12:10
Zaginęła Kama owczarek niemiecki Ławki gm Prażmów https://www.olx.pl/oferta
/kama-lawki-gm-prazmow-za
ginela-29-listopad-2016-C
ID103-IDj1clp.html#0fd198
f255

Ewa
29/11/2016 23:59
Poszukuję osoby gotowej wywieźć z działki w Zalesiu G. ok 120 worków z zebranymi liśćmi. kontakt - oferty 606 39 63 63 lub 660 082 736

Archiwum