Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Października 17 2021 04:54:45
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Msza Św. Polowa w Le...
Las Chojnowski -zagr...
Listopad z Centrum K...
zginela kotka trikol...
Spalony dom niedalek...
lex ardanowski w na...
Odbiornik TV 25 cali
ZNALEZIONO KOTA
SPRZĄTANIE...PRASOWA...
INSTALACJE ELEKTRYCZ...
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [50]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Zobacz Temat
Zalesie Górne - Forum mieszkańców Zalesia Górnego | O ZALESIU, CZYLI O NAS | O nas
Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Autor RE: Proboszcz - Bufon ?!?
Seta
Użytkownik

Miejscowość: Ustanów
Data rejestracji: 08.12.06
Dodane dnia 27-06-2007 23:44
romku - co innego wolnosc slowa, swoboda wypowiedzi itp a co innego zwykle chamstwo! Z Twoich wypowiedzi jasno wynika, ze widzisz tu roznice. Niestety, wiele osob nie potrafi ani dyskutowac, ani sie wypowiadac na temat, ani pisac poprawna polszczyzna bez inwektyw.
Nie ma dla nich znaczenia temat i osoba o ktorej pisza - ksiadz, soltys, radny czy tez sasiad. Na kazdym forum wypowiedzi sa w jakis sposob cenzurowane - jest to jedyna metoda na chamstwo i wszelkiego rodzaju obelgi. Jezyk polski jest bardzo bogaty i wszystko mozna napisac tak aby nikogo nie obrazic - o ile pisze sie prawde.
W takich konfliktowych sytuacjach najlepiej opisac fakty - stara prawda, ze mniej slow to mniej glupstw!
A z tym cytatem masz racje - smiac mi sie chcialo jak kiedys to czytalam. Wszyscy mamy swoje slabostki - jak mnie dlugo nikt nie chwali to tez robie to sama I od razu jest mi lepiej
Czego i Wam wszystkim zyczesmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
szabla
Użytkownik

Data rejestracji: 27.10.06
Dodane dnia 28-06-2007 02:15
Drogi Skrzywdzony Romku ,
Zapytałes sie mnie Romku "A w jaki sposób mamy się wypowiadać?". Z przyjemnością i pewnym zażenowaniem odpowiem Ci.

Po pierwsze - Wypowiedz swoje żale w twarz osobie, która Cie "skrzywdziła".

Po drugie - (w przypadku gdy nie masz odwagi mówic z kimś twarzą w twarz) podpisz sie imieniem i nazwiskiem. (kwestia kultury i ewentualna możliwość podjęcia rozmowy)

Po trzecie - wydaje mi sie, ze istnieje możliwość kontaktu z przelożonymi ks. probosz. i zgoszenia swoich uwag.

Po czwarte i po ente - Nie mam zamiaru czegokolwiek zamykać i zmieniać czyichkolwiek poglądów ( Twoja uwaga na temat pluralizmu jest żałosna, bufoniasta i bardzo tania). Sam miałem przyjemność rozklejania plakatów o powstaniu .eu

Ciekawski Lucjanie,

Brak mi słów !!! Spróbuje jednak jakieś znależć specjalnie dla Ciebie.
Zaczne od czysto teoretycznych pytań.

Primo - A co Ty zrobiłeś dla Zalesia? Przyjdz, pomóż, rzuć pomysł - trudne co ?

Secundo - Boisko. Przyjdz na boisko i sie zapytaj dlaczego nie jest remontowane. Poproś o mail'a , numer telefonu do osoby ktora odpowie Ci na Twoje pytania. Trudne, co ??!!! Wyobraż sobie, że Ci pomogę.

Klub Sportowy "Hubertus"
ul. Jelenich Rogów 25
05-540 Zalesie Górne
Stanisław Szczyciński tel. 601 398 798.

Proszę.

Tertio - "Ahhhh, jeszcze jedno, ciekawi mnie co On robił tak często na ulicy Kolejowej..." Tak napisałeś. A ja Ci odpowiem, że mnie osobiście gówn..o to obchodzi. Gówn...o mnie też obchodzi jak Ty spędzasz wolny czas, gdzie jezdzisz, czy zdradzasz żone, czy sie zaciągasz czy tylko udajesz, czy przebierasz sie w damskie ciuszki i co robisz pod kołdrą. Rozumiesz ?
To jest proste, bardzo proste.

Piotr Szablewski

Szabla
tomek
Administrator

Miejscowość: Zalesie Górne
Dodane dnia 28-06-2007 02:33
Piotrze Szablewski, forma Twoich wypowiedzi przybliża Cię do zbanowania. Rozklejanie plakatów o powstaniu eu nie usprawiedliwia opluwania innych forumowiczów.

szabla
Użytkownik

Dodane dnia 28-06-2007 14:19
Forma moich wypowiedzi ??!!! Drogi Tomku chyba kpisz. Proszę pokaż mi tę "formę". Mówiąc o banowaniu chyba troszke zaprzeczasz sobie. Przecież to ja chce uniemożliwić wykrzykiwanie żali a nie Ty!!!!!!! Staram sie dostosować bo inaczej istenieje ryzyko ze nie zostane zrozumiany.

Do Lucjana : Zalesie jest male to wszyscy wiemy. Ludzie mówią różne rzeczy to też nie jest nowum. Tylko ze to sie nazywa PLOTKA. Dowiedz sie a nie sluchaj co mówią ludzie w sklepie. Tak jest prosciej i piekniej.

Całuje.

Szabla
Edytowane przez szabla dnia 28-06-2007 14:27
szabla
Użytkownik

Dodane dnia 28-06-2007 14:29
Przeraszam Romka,za to że pomylilem go z Tomkiem w powyższej wypowiedzi.

Szabla
szabla
Użytkownik

Dodane dnia 28-06-2007 14:31
p.s. Nie usprawiedliwam sie. Daleki jestem od tego.

Szabla
Edytowane przez szabla dnia 28-06-2007 14:33
Monaco
Użytkownik

Data rejestracji: 28.06.07
Dodane dnia 28-06-2007 16:38
Anonimowość ? Dlaczego nie? Uważam ,że niejednokrotnie dzięki temu dowiemy się prawdy i tylko prawdy.
Do Szabli: Z pierwszej części Twojej długiej wypowiedzi wynika, że jesteś inteligentnym, grzecznym i elokwentnym chłopakiem i za takiego Cię uważałam , dlaczego więc psujesz wszystko drugą częścią?Naprawdę wielka szkoda. Niestety ja również należę do grupy osób ,które mają złe doświadczenie z naszym X.Proboszczem. Z pewnością miał On również swoje racje (a ja swoje) ale dla mnie liczyła się forma jakiej użył w rozmowie ze mną, była daleka od grzecznej, wręcz chamska. Przyznaję to z wielkim żalem.Przepłakałąm kilka dni, nieważne...Od tego czasu minęło 7 lat,a ja w dalszym ciągu słyszę ten ton...(ale wtedy byłam wystraszoną owieczką ,pełną szacunku dla Kościoła) Dzisiaj nie pozwoliłabym sobie na takie potraktowanie mojej osoby ,nie jestem przecież śmieciem,a On Bogiem.Paradoksalnie cieszę się z listów ,które chwalą zasługi Proboszcza, przecież chyba właśnie tak powinno być wielka szkoda ,że jest tych pochwał tak niewiele, a ja nie mogę się pod nimi podpisać ,więc wniosek wysuwa się jeden ...odpowiedzmy sobie sami dlaczego,a odpowiedz jest chyba prosta ..
Nawiązując natomiast do częstych wizyt X Proboszcza na ulicy Kolejowej, no cóż?...mogłoby nas to nie interesować, ale może w ten sposób otwiera się innym "drogę do nieba bram"? smiley
hxs
Użytkownik

Dodane dnia 28-06-2007 17:49
chciałem ochrzcić młodego więc idę porozmawiać na plebanie.. grudzień -15 stopni ale myślę szybko z samochodu w nosidełku na plebanie przeskoczę będzie dobrze..

ale zostałem przyjęty na schodach na plebanie i się dowiedziałem w trakcie "uprzejmej i pełnej ciepła" rozmowy że się "nie da nic zrobić" i musiałem ruszyć do zalesia dolnego gdzie sie udało..

myślę że nie ma co schodzić do poziomu tego jegomościa bo pokona on każdego doświadczeniem..

http://www.netarena.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
szabla
Użytkownik

Dodane dnia 28-06-2007 17:54
Droga Monaco,
Nie mam zamiaru nikogo bronić tak samo jak nie mam zamiaru nikogo obrażać. Za słowo "gówn...o" przepraszam urażonych. Na argument Lucjana dotyczący "podróży" tylko w taki sposób byłem w stanie odpowiedzieć. Użyłem takiego sposobu argumentowania jak On, tylko tyle. Lucjan widocznie należy do gatunku podejrzliwych - jego problem. Natomiast to w jaki sposób o nich pisze jest niedopuszczalne. Insynuacja - wstrętna sprawa.

p.s. A cóż to jest prawda ?

Szabla
hienka56
Użytkownik

Miejscowość: jesówka
Data rejestracji: 01.01.07
Dodane dnia 29-06-2007 01:22
W środę, na mszy o godz.18.00, ks. Proboszcz pożegnał się z zalesianami. Na mszę przyszło ponad 300 osób. Nikt nie wyszedł z kościoła po błogosławieństwie.
Wcześniej pożegnali sie harcerze.
Wiele osób osobiście dziękowało Mu, za to, że był z nami.
Ks. Proboszcz pozostawił po sobie prawie 9 lat pracy.
Współautorstwo książki o Zalesiu.
Rozpowszechnianie kultu Sw. Huberta.
Przebudowany kościół.
Współpracę z wieloma grupami ludzi.
Przyjaciół.

I oponentów.

Bo jeszcze się taki nie urodził , żeby wszystkim dogodził. I ich irracjonalnym oczekiwaniom.

Przeczytałem wszystkie wypowiedzi na forum.
Pozwalam sobie na radę.
Wszystkim skrzywdzonym, zapiekłym w żalu, urażonym, niedocenionym, nie poinformowanym i zawiedzionym proponuję odwiedzenie światyni w najbliższą niedzielę (dla niezorientowanych: usytuowana jest pomiędzy ulicami Białej Brzozy i Sarenki), bo zaczyna służbę "Nowy". Trzeba obserwować, śledzić i oceniać od pierwszego dnia..... Nie ograniczajcie kontaktów do przygodnych spotkań z okazji chrztu, komunii, ślubu czy pogrzebu. To chyba jednak za mało.
Informuję zainteresowanych , że można czynić obserwacje w każdą niedzielę na 4 mszach, a także na porannej i wieczornej, w zwykłe dni, zdobywając niezbędny materiał badawczy! A nuż coś usłyszycie, wypatrzycie... I, jak znalazł, materiał do wyrafinowanych wypowiedzi na forum.
Do zobaczenia

Veronka
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie Grn
Data rejestracji: 23.11.06
Dodane dnia 29-06-2007 12:34
A kapusta rzecze smutnie: - Moi drodzy, po co kłótnie
Po co wasze swary głupie. Wnet i tak zginiemy w zupie

a proboszcz na Jelonkach - A to feler, westchnął seler...

Nabuzowany
Użytkownik

Data rejestracji: 14.05.07
Dodane dnia 29-06-2007 17:24
Veronka........ REWELACJA !!! smiley smiley smiley
donosiciel
Użytkownik

Data rejestracji: 14.02.07
Dodane dnia 29-06-2007 22:35
1. hienka56 daj spokój, ludzie czują się pokrzywdzeni przez byłego proboszcza! Nie jesteśmy wrogami kościoła czekającymi tylko na potknięcia księży! Ja uważałem że x.Viktor jest bardzo sympatycznym człowiekiem dopóki z niewyjaśnionych przyczyn oberwało mi się od niego!

2. Dlaczego najwięcej jadu i złośliwości jest w wypowiedziach osób stojących po stronie byłego x.proboszcza? Zwróćcie uwagę na to że dopóki hienka56 nie zakończył swojego postu "bez szacunku" dało się jeszcze jakoś wytrzymać! avila56 potrafiła zadać konkretne pytanie. Natomiast epitety Kasi Kowalskiej czy tam Reni Slovakowej (dla mnie to jedna i ta sama osoba, lub dwie siedzące przy jednym kompie) sprowadziły tą dyskusję do poziomu typowo polskiej pyskówy!

3. Proszę obrońców byłego x.proboszcza o odpowiedź na moje pytanie: W jakich sytuacjach ksiądz ma prawo odmówić spowiedzi. Nie nawiązujcie do postu oli, tylko odpowiedzcie wprost bez złośliwości i jątrzenia!

Pozdrowienia dla Was wszystkich!

P.S. Wszyscy mamy wady, spróbujmy się nie pozabijać!

Uprzejmie doniosłem co powyżej napisane.

Ufaj i kontroluj... naszą władzę i radnych
hienka56
Użytkownik

Miejscowość: jesówka
Data rejestracji: 01.01.07
Dodane dnia 01-07-2007 23:14
Kończę ten wątek na forum taką uwagą. W pisemku Parafii Św. Huberta, czyli słowie Proboszcza do Parafian, było motto "Widzieć-Oceniać-Działać", co oznacza , że ks. Proboszcz nie zniechęcał parafian do myslenia, oceniania i działania. Może tylko oczekiwal więcej taktu i kultury słowa. Niech mu się wiedzie w nowym miejscu, a my nie uprzykrzajmy życia nowemu Proboszczowi, który, niewątpliwie, oczekuje naszej pomocy.
pozdr.
Seta
Użytkownik

Dodane dnia 02-07-2007 14:23
jako osoba calkiem "z boku " tematu pozwalam sobie zadac pytanie, ktore nurtuje mnie od poczatku
dlaczego ten temat "rozwinal sie" dopiero teraz - czyli w momencie gdy okazalo sie, ze proboszcz odchodzi?
wczesniej nie bylo problemu? smiley
Veronka
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie Grn
Data rejestracji: 23.11.06
Dodane dnia 02-07-2007 15:23
a to akurat zupełny zbieg okoliczności
Seta
Użytkownik

Dodane dnia 03-07-2007 00:01
TaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaK?????????????
zalesianin
Użytkownik

Data rejestracji: 05.01.07
Dodane dnia 03-07-2007 11:27
Środowisko zalesiańskie jest bardzo katolickie, a w dużej części żeby nie powiedzieć zdewociałe, więc nikt sie nie ważył dotąd oficjalnie i wprost krytykowac świętej krowy, jaką jest w Zalesiu ksiadz.
ruczek1
Użytkownik

Data rejestracji: 06.07.07
Dodane dnia 06-07-2007 22:41
zalesianin napisał/a:
Środowisko zalesiańskie jest bardzo katolickie, a w dużej części żeby nie powiedzieć zdewociałe, więc nikt sie nie ważył dotąd oficjalnie i wprost krytykowac świętej krowy, jaką jest w Zalesiu ksiadz.

A co z nowym Proboszczem?w porządku?smiley
JAMES BOND
Użytkownik

Miejscowość: zalesie górne
Data rejestracji: 23.02.07
Dodane dnia 07-07-2007 17:59
dua
Edytowane przez JAMES BOND dnia 07-07-2007 18:04
Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Skocz do Forum:
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sigma
26/05/2021 15:24
Szukam domu do wynajęcia dla rodziny od czerwca do września w Zalesiu lub okolicach. Tel. 661106454

benny
18/02/2021 15:51
ZGUBIONY DOWÓD! Czy ktoś znalazł niemiecki dowód osobisty? Bardzo proszę kontakt.

sylwia z
05/08/2020 19:56
CV prosimy przesłać na studio@rzezucha.com Zapraszamy serdecznie do współpracy smiley

sylwia z
05/08/2020 19:55
Fundacja Dzieci Zdolnych Cogito Rzeżucha Studio zatrudni do współpracy nauczycielkę lub nauczyciela języka angielskiego i lub hiszpańskiego otwartego na kreatywne metody pracy. CV prosimy przesłać na

Henryk
29/07/2020 21:02
czy ktoś widział co zrobila kolej wzdlóż swojej linii energetyczne?wygląda to jakby przez zalesie przeszedł tajfun ciekawe czy to uporządkują? jak ja chcę usunąć suche drzewa to muszę się starać o poz

adgam
15/04/2020 17:51
Godna polecenia osoba szuka pracy- sprzątanie 578219504

mtfzalesie
29/02/2020 19:20
https://www.petycjeonline
.com/nie_dla_projektow_ce
ntralnego_portu_komunikac
yjnego?uv=20747336#

ania123
02/01/2020 03:27
Szukam pomocy domowej 668807561

Nabuzowany
20/11/2019 12:33
Sprzątanie domów, mieszkań. Mycie okien. Prasowanie. Profesjonalne środki czystości. tel. 693 177 811

mtfzalesie
20/06/2019 20:35
w oklicy Wzgorz zginal 11.06.19 stary czarny kot slepy na oko-nagroda. tel.886217379

faldam7
09/05/2019 19:38
Znajomi szukają domu do wynajęcia w okolicach ZG. W dobrym standardzie tj. nie "ala Gierek" :-) dzwoń do Darka 882941211 lub Asi 600331313

ania123
13/11/2018 14:38
Grabienie lisci, wycinka drzew, porzadkowanie terenow, ukladanie kostki brukowej 889948656 lub 662376520. Drewno kominkowe

ania123
13/11/2018 14:36
Szukam pracy jako niania. Odbiore dziecko z przedszkola lub szkoly i zaopiekuje sie do czasu powrotu rodzicow z pracy. 668 807 561

ania i milosz
31/08/2018 16:33
na chodniku wzdluz Jesionowej znaleziona karta maestercard Revolut na osobe o inicjalach S.P. Czeka bezpiecznie na wlasciciela.

dominkom
23/07/2018 09:32
poszukuję osoby,która naprawi mój laptop asus

Archiwum