Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Sierpień 18 2017 03:12:24
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
szczeniaki-suczki ra...
SZCZENIAKI rasy GOŃC...
XVII Jarmark Hubertu...
KS Hubertus ... !!!
CrossFit
Projektowanie ogrodó...
Pomoc domowa w Zales...
Patyczak rogaty
MAJ w Centrum Kultur...
ogrodzenie, płot met...
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [50]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Zobacz Temat
Zalesie Górne - Forum mieszkańców Zalesia Górnego | O ZALESIU, CZYLI O NAS | O nas
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor Skandal z drogami w Zalesiu
JarekB
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie Górne
Data rejestracji: 17.09.07
Dodane dnia 17-09-2007 14:34
W związku z tragicznym stanem nieutwardzonych dróg w Zalsiu (mieszkam to 7 lat i takiej grozy jeszcze nie widzialem) - jadac 10 km na godzine przedziurawilem sobie miske olejowa, dzisiaj rano zadzwonilem do znanej p. Bendnarskiej, odpowiedziolanej w gminie za drogi w Zalesiu.
Zapytalem kiedy planuje wyrownac nam ten ksiezycowy krajobraz.
Odopowiedz byla ciekawa - p. Bendnarska powiedziala ze nie wie bo "przetarg na tego typu uslugi zostal wlasnie uniewazniony" i "tylko Burmistrz moze podjac decyzje o zleceniu wyrownania bez przetargu".
Nie wiem jak Was dla Was ale dla mnie stan niutwardzonych pseudo drog w Zalesiu to najwiekszy obciach i wada mieszania w tym naprawde magicznym miejscu.
Moze warto dokuczyc wspolnie burmistrzowi czy komus kto go wkrotce (biorac pod uwage wyroki sadowe jakich dosiwadcza) zastapi ?
Naprawde wyglada na to ze nikt poza nami nam nie pomoze jak nie bedziemy o to walczyc !
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal z drogami w Zalesiu
Eley
Użytkownik

Data rejestracji: 27.08.07
Dodane dnia 17-09-2007 16:37
Hahahahahaha.... O święta naiwności! Mieszkam tu od urodzenia (czyli już 20 lat) i jakoś nie przypominam sobie, żeby drogi kiedykolwiek były równe. Nawet te, które zostały teraz "utwardzone" znowu są dziurawe i krzywe. I nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek z mojej rodziny/znajomych kiedykolwiek załatwił coś w tej sprawie. Ostatnio, podczas tego (rzekomego) wyrównywania i utwardzania zauważyliśmy, że piach, który został wykopany, rozpłynął się. Czego moja matka dowiedziała się w tej sprawie? Że piach został sprzedany! Dzięki czemu mamy teraz drogę wspaniała (przez jakiś miesiąc nawet była równa), która przy każdym większym deszczu jest dokumentnie zalana.
Jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości? Nie ma co wierzyć, że gmina/burmistrz pomoże. Chyba jedyne sensowne wyjście, to nielegalne użycia spychacza w zestawie z walcem i wyrównanie na własny rachunek (i odpowiedzialność, bo to w końcu w nie naszą drogę ingerujemy...)
Pozdrawiam i polecam się na przyszłość jako Dosmucacz. smiley

Myślcie, myśli się myślą...
JarekB
Użytkownik

Dodane dnia 17-09-2007 21:10
Moze mi czas szybciej ostatnio biegnie ale moim zdaniem naprawde te drogi byly co 2-4 miesiace rownane rowniarka. Teraz od marca nie sa i w najblizszym czasie nie beda.
Nie wiem jak Ciebie ale mnie to wkurza. Mysle ze postawa "nie ma co sie rzucac i tak nic sie nie uda" jest najlepsza jaka mozemy miec - z punktu widzenia ludzi ktorzy za to odpowiadaja. I najgorsza z naszego.
merlin
Użytkownik

Data rejestracji: 14.11.06
Dodane dnia 18-09-2007 08:51
Ja poproszę numer do wspominanej pani Bednarskiej. Jak zacznie dzwonić więcej osób to może coś z tym zrobią. U mnie dodatkowo przed bramą tworzą się dwie wielkie kałuże, dzięki którym mam całe ogrodzenie pięknie udekorowane błotkiem.

Pozdrawiam,
Michał
JarekB
Użytkownik

Dodane dnia 18-09-2007 12:05
prosze bardzo - 22 701 75 00 a nastpenie trzeba poprosic p. Bednarska.
Rano zawsze udawalo mi sie ja zlapac.
Moze warto jakis list do Gminy napisac i zostawic go do podpisu w sklepie u Mariolki, nie wiem ?
Nie mam doswiadczen z tego typu akcjami akcjami ale mam duza determinacje by cos z tym zrobic
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 18-09-2007 16:05
No już dzisiaj nie zdążyłem, ale jutro z samego rana będę dzwonił. A jeśli chodzi o list to jest to dobry pomysł, postaram się dowiedzieć coś na temat przepisów dotyczących utrzymania dróg przez gminę.

Pozdrawiam,
Michał
Autor RE: dzwoniłam
Paulina
Użytkownik

Data rejestracji: 22.03.07
Dodane dnia 19-09-2007 10:29
Witam,

Dzwoniłam do Urzędu i rozmawiałam z panią od dróg. Nowy przetarg jest rozstrzygany. Kończą robotęparierkową. Sprzęt do równania ma wyjeachć za 2-3 tygodnie.
Wiekszy problem jest, że żadna z ulic w Zalesiu po stronie Jesionowej nie jest przenaczona do utwardzania po zakończeniu prac z kanalizacją. Pan Kaczorowski nie zgłosił żadnego wniosku na ten temat - nie ma przygotowanej żadnej dokumentacji.
Apeluję do wszystkich ze stony Jesionowej Zalesia - może sformułujemy wpólny wnioske-pismo do pana Kaczorowskiego. Niech coś zadziała, bo inaczej nadal będziemy "gubić koła" w dziurach na Biedronki czy Szmaragdowych.

Paulina
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 19-09-2007 10:58
Ja przyznam się szczerze nie rozumiem dlaczego na taką konserwację musi być przetarg ? I dlaczego dopiero teraz, a nie np. na początku roku z umową na cały rok? I dlaczego nie możemy mieć normalnej ulicy, np. z kostki ? Wkurza mnie ten temat tak samo jak kierowcy jeżdżący z prędkością grubo powyżej 40km/h przed moją bramą.

Pozdrawiam,
Michał
PS. Mam nadzieję, że się dodzwonię, już z 15 razy próbowałem się dostukać.
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 19-09-2007 11:23
Witam,
Zadzwoniłem do pani Bednarskiej, od której właściwie nic więcej się nie dowiedziałem (robią kanalizację, musimy się pogodzić ze złym stanem nawierzchni, podpisywanie nowej umowy w trakcie). Potem zadzwoniłem do pana Kaczorowskiego i umówiliśmy się na jutro w dowolnych godzinach między 8-16, ktoś chętny żeby się ze mną wybrać - jeśli tak to dajcie znać, ja mogę się dostosować, jeśli nikt się nie zgłosi będę się wybierał tak gdzieś około godziny 10-11.
Telefon do mnie 502 575 018.

Pozdrawiam,
Michał
tomek
Administrator

Data rejestracji: 27.10.06
Dodane dnia 19-09-2007 11:53
Merlin, nie masz co oburzać się na prędkość samochodów przed swoją bramą. W Zalesiu obowiązuje prędkość 90km/h, z wyjątkiem kilku skrzyżowań, gdzie obowiązuje 40. Od strony Ustanowa, co najmniej od roku, nie ma tablicy 'teren zabudowany'. Zgłaszałem to w kilku miejscach, ale efekt jest żaden - myślę, że to jest celowa robota, albo policji, żeby nie trzeba było nikogo karać, albo jakiegoś kierowcy z miejscowości na południe od Zalesia, żeby można było sobie zap... ile wlezie; 'pozdrowienia' dla kierowcy białej Omegi - 160km/h przed pocztą.
piter
Użytkownik

Data rejestracji: 01.12.06
Dodane dnia 19-09-2007 12:14
A czy JarkuB zastanawiałeś się czy nie wystąpić do gminy o odszkodowanie za uszkodzone auto??? Z tego co pamiętam w Warszawie było kilkanaście spraw o odszkodowanie od właściciela drogi czyli ZDM czy jakiegoś innego wariata za zniszczone na dziurze samochody. Ponoć jest jakas procedura, której niestety nie znam a któą trzeba przeprowadzić w takiej sytuacji (zdjęcia, zawołać policję, czy innych świadków). Gdyby mój samochód został uszkodzony bezpośrednio na takiej drodze to bym wystąpił. Kilka wygranych takich spraw i może gmina zacznie liczyć pieniążki.
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 19-09-2007 13:17
Tomku,
U nas jest znak '30'. Co prawda ktoś go przemalował na '80' :-(. A tych prędkości się chyba najbardziej obawiam jeśli drogi zostaną zmodernizowane - przecież wtedy nie będzie powodu żeby wolniej jeździć :-(.

Pozdrawiam,
Michał
tomek
Administrator

Dodane dnia 19-09-2007 13:30
... i obowiązuje do najbliższego skrzyżowania ... A zresztą, zamalowany chyba nie obowiązuje w ogóle.
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 19-09-2007 14:27
No niestety masz rację. Rzeczywiście to jest duży problem, dochodzi o tego jeszcze równorzędność skrzyżowań, na którą niektórzy nie zwracają uwagi.
Eley
Użytkownik

Data rejestracji: 27.08.07
Dodane dnia 19-09-2007 16:53
Osobiście wolę, żeby ktoś przed moją bramą jeździł za szybko, niż żebym znowu miała uszkodzić coś w samochodzie. Poza tym: czy jest jakaś rada na ludzi, którzy parkują przed moją bramą lub przed moim ogrodzeniem zamiast zasłaniać widok komuś, do kogo przyjeżdżają? Nic mnie tak nie doprowadza do furii jak to, że kiedy siedzę sobie z książeczką na tarasie, to komuś zawsze uwidzi się zawracać lub parkować przed moją bramą (ja oczywiście, dziewczę młode, a często pozostające w domu tylko z mocno już starszą babcią, wchodzę wtedy w tryb bojowo-nerwowy, bo nigdy nie wiem, czy to nie do mnie i co taka osoba chce). I niby pół biedy jak się ustawią obok bramy (kiedyś komuś składałam lusterko, żeby między siatką a samochodem się zmieścić, bo nie mogłam listów ze skrzynki wyjąć... ale ci ludzie nie myślą o tym, że skoro mam duży samochód, to zastawienie chociaż kawałeczka bramy może uniemożliwić mi wyjazd! Rozumiem, że ulice są wąskie, każdy chce jeszcze trawniczek zmieścić... ale apeluję: Ludu Zalesia! Rozjeżdżajcie wszyscy trawniczki pod oknami swoich gospodarzy a nie bogu ducha winnych ludzi, którzy mieszkają niedaleko!

Ktoś wie, co z takim )^**^%$#) zastawiaczem zrobić?

Myślcie, myśli się myślą...
wyzyk
Moderator

Dodane dnia 19-09-2007 22:05
Tak jak JarekB sugerował zadzwoniłem do UGPNO i przeprowadziłem rozmowę z Panią Anną Bednarską smiley

Pierwsza część dyskusji była oby naukowym rozważaniem na temat słowa dziura! Otóż okazało się że w dziura jest pustką która może występować jedynie w asfalcie (nie dyskutowałem na temat czarnej dziury, dziury ozonowej, dziury budżetowej itp) natomiast to co my mamy na/w* drogach nie utwardzonych w Zalesiu okazało się być: WGŁĘBIENIAMI !

Zgodnie z tym co mówiła pani Ania, nie ma możliwości uszkodzenia samochodu przejeżdżając przez wgłębienia.

Kolejną kwestią w której nijak nie mogłem dogadac się z Panią Bednarską była nazwa wydziału w którym pracuje

Pani Anna na kilkakrotnie zadane przezemnie pytanie w jakim wydziale pracuje odpowiadała: "NIE WIEM"

Dzięki tej rozmowie poznałem definicję dziury oraz dowiedziałem się że przez całe życie można sumiennie wykonywać swoje obowiązki całkowicie nie zdając sobie sprawy z tego gdzie się pracuje i po co się tam siedzi!

To potwierdzało by jedno z Praw Parkinsona mówiące że instytucja zatrudniająca powyżej pewnej ilosci pracowników nie potrzebuje impusów zewnętrznych do prawidłowego funkcjonowania i zapewnienia sobie wystarczającej ilości pracy!
tomek
Administrator

Dodane dnia 19-09-2007 23:07
Wyzyk, Ty z urzędasem nie umiesz rozmawiać. Zamiast o dziurze w drodze, trzeba było mówić o zakrzywieniu terenu w sposób wklęsły, o okresowej wilgotności właściwej 1000g. A Ty to zaraz, że dziura i błoto... Naukawo trzeba, a nie po ludzku! smiley
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 20-09-2007 09:09
No to widzę, że wszystkie rozmowy przebiegają według podobnego schematu. Smutne i straszne zarazem. Ja jeszcze się dowiedziałem, że widziałem gdzie się wprowadzam :-(.
inbloom
Użytkownik

Miejscowość: Ustanów
Data rejestracji: 28.10.06
Dodane dnia 20-09-2007 21:02
no przepraszam, ale oplułam monitor ze śmiechu smiley
strach się bać tej pani

Inbloom i reszta ferajny smiley
wyzyk
Moderator

Dodane dnia 25-09-2007 21:20
Informacja ze strony www.piaseczno.eu:

spr 157 Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie Piaseczna w ciągu roku od podpisania umowy. | Drukuj |

Przetarg nieograniczony na:
Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie Piaseczna w ciągu roku od podpisania umowy.
Zamawiający na podstawie art.92 ustawy prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 roku ( Dz.U. z 2004r nr 19 poz 177 z późn. zmianami ) zawiadamia, że w/w przetarg wygrała Firma Budownictwo Drogowe JARPOL
04-062 Warszawa ul. Grenadierów 8/25 za ceny jednostkowe brutto zgodnie z załącznikiem do oferty , która została uznana za najkorzystniejszą na podstawie kryteriów określonych w SIWZ i otrzymała 416,95 pkt.
Oferta firmy Fal-Bruk B.B.Z. Falenta ul. Sarabandy 42 02-868 Warszawa otrzymała 408,45 pkt.
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nabuzowany
02/07/2017 22:57
Dopiero "Winny Garaż" w Dobieszu. Naprawdę polecam

ak
22/04/2017 13:39
Może ktoś korzystał i może podpowiedzieć, czy w Zalesiu jest restauracja, gdzie na dobry obiad można zaprosić 10-12 osób i będzie przyjemnie, smacznie i umiarkowanie cenowo? Starą Chatę znam i wolałby

Rabena
22/02/2017 12:06
Aron wrócił do domu smiley

Rabena
10/02/2017 09:59
Zaginął pies Aron, szczegóły na forum

majtek
08/02/2017 15:51
Hej. Ostatnie dni super promocji. Może się jeszcze załapiecie http://www.forte.com.pl/p
l .

wibrysy
27/01/2017 06:17
Dinka wróciła o 23.40. Najprawdopodobniej ktoś ją chciał mieć, bo wróciła z pchłą. Ale jest

wibrysy
26/01/2017 21:06
Dzisiaj samowolnie oddaliła się z Żytniej w ZG sunia Dina. Jest średniej wielkości, bardzo łagodna. Maść podpalana, Łapki żołtawe, sierść długa. Ma czerwoną obrożę przeciwpchelną i drugą odblaskową. t

Henryk
23/01/2017 16:41
co dzieje się z pocztą w Zalesiu,dlaczego nie dostarcza listów,listy świąteczne przyszły po Nowym Roku i od tego czasu cisz nawet rachunki nie przychodzą

faldam7
01/01/2017 16:41
małżeństwo 50-ciolatków wynajme dom w okolicach Zalesia Górnego, tel kom 501 695 014

Rabena
02/12/2016 11:03
Kama wróciła do domu smiley

Rabena
30/11/2016 12:10
Zaginęła Kama owczarek niemiecki Ławki gm Prażmów https://www.olx.pl/oferta
/kama-lawki-gm-prazmow-za
ginela-29-listopad-2016-C
ID103-IDj1clp.html#0fd198
f255

Ewa
29/11/2016 23:59
Poszukuję osoby gotowej wywieźć z działki w Zalesiu G. ok 120 worków z zebranymi liśćmi. kontakt - oferty 606 39 63 63 lub 660 082 736

gagat
26/11/2016 18:28
Wczoraj zaginęła nam suczka, wilkopodobna, bardzo szczupła, czarna podpalana. Telefony: 509 919 195 lub 504 013 972

nikulinek
28/10/2016 14:44
Zakamarek-zaprasza na zakupysmileyNowa dostawa ciepłych swetrów, chust i szali.

benny
24/10/2016 22:49
Ben's Film Club Kolejne Spotkanie: 27.10.2016 godz. 19:30 PUB Pod Dębem ul./ Pionierów 10/12 Zalesie Górne

Archiwum