Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Październik 20 2019 21:40:09
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
INSTALACJE ELEKTRYCZ...
Msza Św. Polowa w Le...
Kursy krawieckie w Z...
INSTALACJE TELETECHN...
MONTAŻ ANTEN SATELIT...
Oriflame - Zostań Ko...
Znaleziono psa, brąz...
Szycie w ramach proj...
SZCZENIAKI rasy GOŃC...
Oddam kocięta
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [50]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Zobacz Temat
Zalesie Górne - Forum mieszkańców Zalesia Górnego | O ZALESIU, CZYLI O NAS | O nas
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: Skandal z drogami w Zalesiu
wyzyk
Moderator

Data rejestracji: 27.10.06
Dodane dnia 25-09-2007 21:23
To kto dzwoni do Pani Bednarskiej w sprawie wglębień lub
o zakrzywieniu terenu w sposób wklęsły, o okresowej wilgotności właściwej 1000g
?

Albo może do JARPOL'a który powie nam jaki ma plan dla ZG?
Wyślij Prywatną Wiadomość
wyzyk
Moderator

Dodane dnia 25-09-2007 21:41
Tak dla ułatwienia:

http://www.jarpolsa.pl/

Siedziba:
04-062 Warszawa, ul. Grenadierów 8 lok.25

Biuro i adres korespondencyjny:
05-500 Piaseczno, ul. Żeromskiego 37

tel.: + 48 22 716 80 70; + 48 22 716 70 80
fax + 48 22 716 80 70 wew. 23
e-mail: info@jarpolsa.pl
www.jarpolsa.pl

i tak dla porządku:

Dnia 25-09-2007 o 21:39:09 Admin Wyżyk <admin@zalesie-gorne.eu> napisał(a): do info@iarpolsa.pl

> Szanowni Państwo,
>
> Na wstępie gratulujemy wygrania przetargu na: "Bieżące utrzymanie dróg
> gminnych na terenie Piaseczna w ciągu roku od podpisania umowy".
>
> W związku z powyższym w imieniu mieszkańców Zalesia Górnego,
> zainteresowanych poprawą jakości naszych ulic prosimy o informację
> dotyczącą harmonogramu wyrównywania i utrzymania dróg w Zalesiu Górnym.
>
> Informację tą z przyjemnością zamieścimy na stronie internetowej Zalesia
> Górnego www.zalesie-gorne.eu do odwiedzenia której zapraszamy.
>
> Z wyrazami szacunku
> Piotr Wyżykowski
> www.zalesie-gorne.eu

merlin
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie Górne
Data rejestracji: 14.11.06
Dodane dnia 26-09-2007 09:06
Przepraszam, że dopiero dzisiaj ale musiałem sobie dogłębnie :-) przemyśleć moje spotkanie z radnym Kaczorowskim w zeszłym tygodniu. Napiszę wam po prostu co dowiedziałem się podczas rozmowy:
1. ulice nam będę równać od tego tygodnia,
2. utwardzane są tłuczniem dlatego, żeby można było potem w ramach remontów wylać na nie asfalt,
3. po zrobieniu kanalizacji na Wyżynach zostaną utwardzone i wtedy też mają być stawiane znaki.
Utwardzane i asfaltowane będą główne ciągi komunikacyjne (Szmaragdowych Żuków, Biedronki i jeszcze jedna ulica).
Generalnie wszystko według mnie palcem na wodzie pisane ale to moja subiektywna opinia. Poza tym mieszka po naszej stronie radny Swat tylko chyba mało jest zainteresowany tym co się dzieje wokół (mam nadzieję, że się mylę).

Pozdrawiam,
Michał
Eley
Użytkownik

Data rejestracji: 27.08.07
Dodane dnia 26-09-2007 09:41
Jedno pytanie: JAK oni chcą wylać asfalt na utwardzone tłuczniem drogi... skoro tłuczeń jest już rozjeżdżony, dziurawy i nierówny? Czy to znaczy, że będą go jakoś naprawiać? Wyrównywać zanim wyasfaltują? Cokolwiek? I czy ktokolwiek wie cokolwiek na pewno? Czy to tylko to, co się komuś w gminie przypomniało/uwidziało?

Myślcie, myśli się myślą...
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 26-09-2007 16:04
Eley napisał/a:
Jedno pytanie: JAK oni chcą wylać asfalt na utwardzone tłuczniem drogi... skoro tłuczeń jest już rozjeżdżony, dziurawy i nierówny? Czy to znaczy, że będą go jakoś naprawiać? Wyrównywać zanim wyasfaltują? Cokolwiek? I czy ktokolwiek wie cokolwiek na pewno? Czy to tylko to, co się komuś w gminie przypomniało/uwidziało?

Wojciech Kaczorowski tel. 604 565 286 - spytaj u źródła.

Pozdrawiam,
Michał
Autor RE: Glos ma p. Rasiński - szef Bednarskiej z Urzędu Gminy
JarekB
Użytkownik

Data rejestracji: 17.09.07
Dodane dnia 28-09-2007 18:25
W poniedziałek nie wytrzymałem i jeszcze raz zadzwoniłem do Bednarskiej - nie było jej w pokoju ale tel odebrała inna pani i powiedziała ze wszystko jest już załatwione i że w tym tygodniu (który właśnie się skończył) ruszają równiarki.
Jak wiemy - nie ruszyły. Zadzwoniłem dzisiaj do p. Bednraskiej która zaprzeczyła że ktoś mógł takie rzeczy obiecywać i powiedziała że równiarek w Zalesiu możemy się spodziewać w połowie października najwcześniej.
No to nie wytrzymałem i jej wygarnąłem a następnie poprosiłem o namiar na jej szefa. Szefem okazał się p. Rasiński.
O dziwo - od razu się do niego dozwoniłem (była 8.15 rano) i odbyłem rozmowę:
1. Gmina równa drogi nieutwardzone 2 x w roku, na wiosnę i na jesieni. Ogólnie nie ma problemu bo jesień się dopiero zaczęła.
2. To że są straszne dziury martwi p. Rasińskiego ale nie może nic z tym zrobić.
3. W tym roku Gmina miała zakontraktowane 2 równiarki ale był tylko jeden ich operator To jest uważam zajebisty wątek tej rozmowy, nadający się do rozpowszechniania.
4. Nowy kontrakt będzie na dwie równiarki i dóch operatorów ale Gmina nie jest z niego zadowlona i to że go podpisała to jest przejaw ich super dobrej woli.
5. Pan obiecał że w pierwszej kolejnosci (inaczej niz zeznawala p. Bednarska) równiarki ruszą w Zalesiu, konkretnie w przyszłym tygodniu.
6. Po stronie Jesionowej do utwardzenia przewidziana jest Bierdronki i Szmaragdowych Zuków
7. Na moje pytanie kto odpoiwada za obserwowaną przez nas nieudolność urzędniczą Pan prawie się obraził i życzył mi "mimo wszystko udanego weekendu"

Uważam że: W gminie nikt nic nie wie i panuje tam totalny burdel. nie lubia takich telefnow jak moj i im wiecej ich bedzie tym szybciej cos dla nas zrobia.
Zatem apel - dzwonicie to tego Rasińskiego (wyglada na decydenta) tel. 22 701 17 565 i dokuczajcie mu !!! Moze dzieki temu szybiciej beda nam rownac a w koncu utwardza. Naiwnie w to wierzac zycze wszystkim "mimo wszystko udanego weekendu".
donosiciel
Użytkownik

Data rejestracji: 14.02.07
Dodane dnia 28-09-2007 20:19
Bo my po prostu złych radnych sobie wybieramy! Należy wybierać radnych nie mieszkających przy drogach utwardzanych*! Radny nie mieszkający przy drodze utwardzonej jest bardziej awanturujący się!

*) droga utwardzona: Jesionowa (Radny Swat), Wiekowej Sosny(Radna Roszkiewicz), Pionierów (Radny Kaczorowski)

JarekB rety! Toś ty prawie obraził urzędnika gminy! Co teraz z nami bedzie!? Co bedzie!? Przyjadą i wioskę nam spalą! Olabooooga!

Uprzejmie doniosłem co powyżej napisane.

Ufaj i kontroluj... naszą władzę i radnych
JarekB
Użytkownik

Dodane dnia 29-09-2007 20:35
Dobry klimat z tymi radnymi i ich (nie naszymi_) utwardzonymi drogami....
wyzyk
Moderator

Dodane dnia 30-09-2007 20:38
Odpowiedź nadeszła, na wysłanego do Jarpolsa Emila!

Odpowiedź na miarę nazych czasów! Rewelacyjnie przybliżająca nas do wyeliminowania zakrzywień terenu w sposób wklęsły!

Oto ona:

Dnia 29-09-2007 o 14:11:12 Cezary Bisek <cezary.bisek@jarpolsa.pl> napisał(a):

> Szanowny Panie
>
>
> W celu uzyskania informacji dotyczącej harmonogramu wyrównywania i utrzymania dróg w Zalesiu Górnym prosimy zwrócić się do wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Piasecznie
>
>
> Z poważaniem
>
> Tadeusz Kowalczuk

wyzyk dodał/a następującą grafikę:

Edytowane przez wyzyk dnia 30-09-2007 20:41
wyzyk
Moderator

Dodane dnia 30-09-2007 20:47
kontynuując klimat donsiciela: "To ja jestem kierownikiem tej szatni i co mi pan zrobi!?"
Autor RE: droga
kolaborator
Użytkownik

Miejscowość: zalesie gorne
Data rejestracji: 14.05.07
Dodane dnia 02-10-2007 14:56
witam , ciekawy jestem kto mieszka przy ulicy Lesnej tam tez bylo zle ale pani zza zielonego plotu zalatwila droge jak na ironie bardziej potrzebna byla inwestycja na Bialej brzozy lecz widocznie radni mają już duże dzieci i nich bachory taplają się po blocie do przedszkola szkoly i kościoła , a ja mam lepszy pomysl - w Zlesiu nie mieszka sie z tego powodu wcale fajnie -co z chodnkiem do ustanowa dawno nie było wypadku - pamietam jak bezradna Rszkiewiczowa miala to zalatwic ale jak sie jest przy korycie to sie szybko zapomina o elktoracie- pzdrawiamsmiley

kolaborator
donosiciel
Użytkownik

Data rejestracji: 14.02.07
Dodane dnia 04-10-2007 21:45
Na ul Leśnej mieszkają między innymi:
Pani minister skarbu oraz
rodzina członka zarządu SPZG!
Podobno w sąsiedztwie Leśnej mieszka również inny członek zarządu SPZG!
A kto mi powie kto mieszka na ul. Przebudzenia Wiosny!!!! Droga prowadzi do "nikąd" i jest cała wyasfaltowana i to zupełnie niedawno! A takie drogi jak Wiekowej Sosny, Sarenki, Leśnych Boginek czy Złocistych Łanów wyglądają jak w IX wieku!!!!! SKANDAL!

Uprzejmie doniosłem co powyżej napisane.

Ufaj i kontroluj... naszą władzę i radnych
Paulina
Użytkownik

Data rejestracji: 22.03.07
Dodane dnia 05-10-2007 17:15
merlin napisał/a:
Przepraszam, że dopiero dzisiaj ale musiałem sobie dogłębnie :-) przemyśleć moje spotkanie z radnym Kaczorowskim w zeszłym tygodniu. Napiszę wam po prostu co dowiedziałem się podczas rozmowy:
1. ulice nam będę równać od tego tygodnia,
2. utwardzane są tłuczniem dlatego, żeby można było potem w ramach remontów wylać na nie asfalt,
3. po zrobieniu kanalizacji na Wyżynach zostaną utwardzone i wtedy też mają być stawiane znaki.
Utwardzane i asfaltowane będą główne ciągi komunikacyjne (Szmaragdowych Żuków, Biedronki i jeszcze jedna ulica).
Generalnie wszystko według mnie palcem na wodzie pisane ale to moja subiektywna opinia. Poza tym mieszka po naszej stronie radny Swat tylko chyba mało jest zainteresowany tym co się dzieje wokół (mam nadzieję, że się mylę).

Pozdrawiam,
Michał

Witam!

Niestety uzyskał pan nie do końca prawdziwe informacje. Radny Kaczorowski nie zgłosił żadnego wniosku do Gminy o utwardzanie nawierzchnii. Tak twierdzi Gmina.

Może poprosimy pana Kaczorowskiego o wypowiedź na pismie? Całkowicie nie wierzę, że coś się zmieni. Wystarczy spojrzeć na stan nawierzchnii i chodników przy ulicy Pionierów, przy której pan Kaczorowski mieszka. Jest najgorsza w całej okolicy miejscowości podwarszawskich.

Pozdrawiam,
Paulina
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 05-10-2007 20:39
Generalnie widzę, że niewiele się spełniło z tego co radny Kaczorowski powiedział mi w trakcie naszej rozmowy - nikt do tej pory nie dojechał z równarką, wniosku nie złożył. Wiem, że na Leszczynowej coś się dzieje w sprawie utwardzania, ale według mnie to jest totalnie bez sensu.

Pozdrawiam,
Michał
Seta
Użytkownik

Miejscowość: Ustanów
Data rejestracji: 08.12.06
Dodane dnia 07-10-2007 17:15
a jak juz zrobia wszystko pieknie i rowno to zaczna sie wyscigi samochodowe i motocyklowe na jednym kole! czesto w nocy!!
tfu tfu tfusmiley
tomek
Administrator

Dodane dnia 13-10-2007 00:25
nadesłane przez użytkownika michal mrozinski http://www.zalesie-gorne.eu/profile.php?lookup=470

Z kilkoma sąsiadami postanowiliśmy zakupić do ułożenia pod tłuczeń geowłókninę, która zapobiega wbijaniu się tłucznia w piach i sprawi, że nie zniknie on po roku lub dwóch. Uzyskaliśmy na to zgode projektanta i wykonawców. Kładziemy po kilkadziesiąt metrów wzdłuż naszych działek.
Zainteresowanym podaję kontakt i szczegóły:
- geowłóknina o gramaturze 200g
- koszt 1mb o szerokości 4 m wynosi ok 10 zł
- dystrybutor firma AJ strona internetowa www.geosyntetyki.pl
- konieczny szybki kontakt z wykonawcami robót w Zalesiu
JarekB
Użytkownik

Dodane dnia 23-10-2007 01:06
Czy ktos wie co sie dzieje ? Jest 23.10 i nic nam nie wyrownali. Nie mozna sie tez do Bednarskiej ani Radwanskiego dodzwonic. No naprawde wymiekam (doslownie i w przenosni)...
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 23-10-2007 15:18
Zadzwoniłem znowu do gminy. No i teraz jest wersja, że równać powinna firma wykonująca kanalizację. Ludzie od kanalizacji wiedzą o równaniu ale końcowym (no i wcale im się nie dziwię, wiedzą, że mają doprowadzić drogę do stanu sprzed remontu, ale po nim). Obiecano mi zgłoszenie sprawy do osób odpowiedzialnych.

Ale gdzieś podobno równarka jeździ :-)

Pozdrawiam,
Michał
PS. Dzisiaj (24.10) od pana Rasińskiego otrzymałem informację, że do końca przyszłego tygodnia wszystkie drogi w Zalesiu, na których nie jest wykonywana kanalizacja będą wyrównane.
Edytowane przez merlin dnia 24-10-2007 11:29
Zbieg
Użytkownik

Data rejestracji: 30.10.06
Dodane dnia 14-11-2007 13:33
Trochę czasu upłynęło od ostatniego wpisu i ze strony UG nic. Dziś "ośmieliłem się" zadzwonić, ale ani pana R., ani pani B. nie było, a jakaś zupełnie niemiła Pani odesłała mnie na drzewo. Skoro telefony nie skutkują, a UG bezwład i bezwładza (przecież Komistarz nie będzie sobie butów brudził zalesiańskim błotem), to może piszmy codziennie maile. Zapchanie skrzynki mailowej może okazać się gestem "obywatelskiego nieposłuszeństwa i troski". Howgh!

Zbieg
merlin
Użytkownik

Dodane dnia 14-11-2007 14:04
Hej,
Ja dzwoniłem wczoraj i zastałem pana R. w ostatnim dniu przed urlopem (dwa tygodnie). Zgłosiłem problem dziurawej Jesionowej, zabłoconej reszty ulic na Wyżynach. Prawie udało się spokojnie ale jak znowu usłyszałem, że widziałem gdzie się wprowadzam i inne moralitety to strunka mi puściła i poleciało podniesionym głosem.
W każdym razie znowu usłyszałem bajkę o równiarce, o dziurach w urzędzie nie mieli pojęcia mimo tego, że zaraz koło nich mieszka radny Swat.
Też jestem zdania, że trzeba pisać (z załączonymi zdjęciami najlepiej), myślę, że na jakiś ogólny mail urzędu, do remontów też pewnie jest (jaki ?).
Dzisiaj specjalnie pojechałem się przejechać Drogą Dzików i się rozmarzyłem :-). Czy mieszkańcy tej ulicy mogliby potwierdzić informacje o tym, że nie zdarza się tam za często jeżdżący szybko samochód? Część ludzi widzi w wyremontowanych ulicach zagrożenie spowodowane szybką jazdą a mnie się wydaje, że odpowiednio wykonana ulica jest o niebo lepsza pod tym względem od tego co dzieje się na naszych gruntowych drogach.

Pozdrawiam,
Michał
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

mtfzalesie
20/06/2019 20:35
w oklicy Wzgorz zginal 11.06.19 stary czarny kot slepy na oko-nagroda. tel.886217379

faldam7
09/05/2019 19:38
Znajomi szukają domu do wynajęcia w okolicach ZG. W dobrym standardzie tj. nie "ala Gierek" :-) dzwoń do Darka 882941211 lub Asi 600331313

ania123
13/11/2018 14:38
Grabienie lisci, wycinka drzew, porzadkowanie terenow, ukladanie kostki brukowej 889948656 lub 662376520. Drewno kominkowe

ania123
13/11/2018 14:36
Szukam pracy jako niania. Odbiore dziecko z przedszkola lub szkoly i zaopiekuje sie do czasu powrotu rodzicow z pracy. 668 807 561

ania i milosz
31/08/2018 16:33
na chodniku wzdluz Jesionowej znaleziona karta maestercard Revolut na osobe o inicjalach S.P. Czeka bezpiecznie na wlasciciela.

dominkom
23/07/2018 09:32
poszukuję osoby,która naprawi mój laptop asus

gagat
30/06/2018 21:34
Dziś między 9-18.00 zaginął biszkoptowy, pulchny labrador. Znalazcę prosimy o tel. na nr 604338183

papuga12
16/06/2018 17:25
Sprzedam fotelik Maxi-Cosi samochodowy waga dziecka 15 do 36kg. tel 501 081 962

Topek
07/01/2018 21:37
Piesek się znalazł. Dziękujemy fantastycznej rodzinie z ul. Młodych Wilcząt, która się szczeniakiem Bubu zaopiekowała!

Topek
07/01/2018 13:29
Zaginą szczeniaczek, suczka, kundelek. Ma 3-miesiące. Wabi się Bubu. Kolor bezowy, ogonek ciemniejszyJeśli ktoś coś wie proszę o kontakt 605083548

Henryk
04/01/2018 17:09
co się dzieje z pocztą w Zalesiu od miesiąca nie docierają żadne listy i przesyłki

Ewa
16/10/2017 04:05
Szukam "złotej rączki" do zabezpieczenia przed zimą dachu cieknącego w 1 miejscu. Naprawa na wiosnę. 606 39 63 63

Zbieg
27/09/2017 09:13
Szukam kogoś od układania kostki bruk., ale chodzi o nieduże (kilka m2) wyrównanie....

chmielu
10/09/2017 19:14
Mojej żonie zginął w lesie za Zalesiem rower, zwykły, marketowy ale bardzo lubiany przez właścicielkę. Czarno-niebieski z koszykiem z przodu, z napisem ENDURO na ramie

Nabuzowany
02/07/2017 22:57
Dopiero "Winny Garaż" w Dobieszu. Naprawdę polecam

Archiwum