Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Październik 20 2019 21:54:40
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
INSTALACJE ELEKTRYCZ...
Msza Św. Polowa w Le...
Kursy krawieckie w Z...
INSTALACJE TELETECHN...
MONTAŻ ANTEN SATELIT...
Oriflame - Zostań Ko...
Znaleziono psa, brąz...
Szycie w ramach proj...
SZCZENIAKI rasy GOŃC...
Oddam kocięta
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [50]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Zobacz Temat
Zalesie Górne - Forum mieszkańców Zalesia Górnego | O ZALESIU, CZYLI O NAS | O nas
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: ks. proboszcz-Krzysztof Grzejszczyk
piotr a
Użytkownik

Miejscowość: zg
Data rejestracji: 15.03.08
Dodane dnia 13-04-2011 20:53
Bardzo podobała mi sie prezentacja z okazji dnia Kobiet.Mojemu tacie podobała sie prezentacja związania z rocznica śmierci Jana PawłaII.Mnie zresztą też.Wiele jest fajnych prezentacji,które w większosci projektuje młodzież z Zalesia.smiley Chwała jej za to.

.....tęsknię za wami moje 2 orły ..............
Edytowane przez piotr a dnia 13-04-2011 20:56
Wyślij Prywatną Wiadomość
Basiaa
Użytkownik

Data rejestracji: 29.02.08
Dodane dnia 14-04-2011 09:56

Astra jasne chwała młodzieży z Zalesia za prezentacje ale dlaczego na mszy i przed błogosławieństwem. Jestem za prezentacjami ale po mszy i po błogosławieństwie. Kto chce zobaczyć prezentacje nie ma problemu może. Obecnie wygląda to tak jakby na siłę wszystkim kazano oglądać prezentacje a to już jest moim zdaniem nie w porządku bo mnie akurat to nie interesuje. Ja na przykład wolę już posłuchać Psalmów w wykonaniu Pana Szczecińskiego i jego Towarzyszy to do mnie przemawia. Oczywiście do każdego trafia coś innego ale ja jestem za możliwością wyboru zresztą sam Bóg nam ją dał a tutaj tego nie ma i to jest smutnesmiley((
piotr a
Użytkownik

Data rejestracji: 15.03.08
Dodane dnia 14-04-2011 10:52
Basiaa napisał/a:

Ja na przykład wolę już posłuchać Psalmów w wykonaniu Pana Szczecińskiego i jego Towarzyszy to do mnie przemawia. smiley((

Ja też (lubię) -Pana Szczycińskiego.smiley

.....tęsknię za wami moje 2 orły ..............
Edytowane przez piotr a dnia 14-04-2011 10:52
Fickus
Użytkownik

Miejscowość: Wólka Kozydająca
Data rejestracji: 05.11.06
Dodane dnia 18-07-2011 22:35
A mnie się bardzo podoba to że nasz X mówi co myśli i nie boi się napominać nie wytykając palcyma...w końcu od tego jest aby paść.
I jeszcze jedno że po mimo swoich poglądów politycznych stara się jak może ich nie afiszować.
Wg mnie ma chłop klasę.

Fickus
opelek
Użytkownik

Data rejestracji: 07.02.09
Dodane dnia 19-07-2011 09:57
*prawda .Ciekawie ostrzegał przed niemądrymi gorliwcami ,którzy wyrywając chwast moga wyrwać i pszenicę.
"Można być gorliwym i niemądrym, z góry potępiać człowieka złego, który może przecież stać się dobrym. Gdyby człowiek sądził po swojemu, ukamienowałby Magdalenę i urządziłby zamach na Szawła. "
Może dotarło choć troche do tych co i mnie sądzili (wiesz kogo mam na mysli smiley ) i nadal ciągają po różnorakich sądach.Dobrze ,ze mamy wakacje-wszyscy odpoczywaja.

-------------
ale to moja wina-za mało za nich sie modlę

.......http://www.rozwodprzemyslto.pl/czym-bedzie-rozwod-dla-twoich-dzieci/
...................www.mt1033.pl
Edytowane przez opelek dnia 19-07-2011 10:42
opelek
Użytkownik

Data rejestracji: 07.02.09
Dodane dnia 25-07-2011 08:14
W dniu jego imienin Krzysztofa by całe Jego życie było napełnione światłością, miłością,
niech Boski Zbawiciel prowadzi po pięknej lecz niełatwej drodze powołania dla ludu Pana.By pomagał nam nieustannie w znalezieniu swego skarbu - swej perły.

.......http://www.rozwodprzemyslto.pl/czym-bedzie-rozwod-dla-twoich-dzieci/
...................www.mt1033.pl
teltates
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie - Nowinki
Data rejestracji: 16.06.08
Dodane dnia 27-09-2011 11:58
Jakim bezczelnym cynikiem ignorantem i prostakiem trzeba być, żeby zalewać i niszczyć publiczne dobro jakim jest ulica Leśnych Boginek!

Ci którzy tamtędy przechodzą i przejeżdżają zapewne zastanawiają się skąd na skrzyżowaniu Tęczowej i Leśnych Boginek taka wielka kałuża!!! To ja wam odpowiem! To lokalny wiejski ksiądz wylewa wodę ze swojej posesji za nic mając sobie prawo i elementarne poczucie przyzwoitości!

Jeżeli takie jest świadectwo wiary to ja dziękuję ! To co robi ten pan jest niebywałą bezczelnością!!!! Wielu z nas ma wodę w piwnicy ale nikt nie jest chamem.

Do pana Grzejszczyka:

1. Zalewasz pan drogę którą chodzą do szkoły dzieci!
2. Zalewasz pan drogę którą mieszkańcy Zalesia i nie tylko chodzą i jeżdżą (również do kościoła)
3. Niszczysz pan dobro za które my zapłaciliśmy za nic mając innych ludzi!
4. I z nieco innej beczki: robisz pan doskonałe szczeliny w gruncie, którymi woda w znakomity sposób będzie co roku wlewała się do sali teatralnej, robiąc z niej zbiornik wody gruntowej dla całej okolicy! BRAWO!

Brak słów na taką bezczelnośćr30;.i prostactwo!
merlin
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie Górne
Data rejestracji: 14.11.06
Dodane dnia 27-09-2011 21:56
Ja byłem porozmawiać w tej sprawie - zostałem posądzony o coś czego nie zrobiłem i jak widać po stanie wody na skrzyżowaniu Tęczowej z Leśnych Boginek nic to nie dało. Ulica Leśnych Boginek jest w coraz gorszym stanie. Nie chciałbym używać tak dosadnych słów jak Teltates ale takie niestety się cisną na usta.
Ostrzegam przejeżdżających przez kałużę - ja musiałem wymieniać jeden z czujników od poziomowania świateł - był zalany wodą.
cebe
Użytkownik

Data rejestracji: 06.10.10
Dodane dnia 29-09-2011 09:18
zgodnie z przepisem Kc:
Art. 144. Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.

z Prawa wodnego wynika również zakaz odprowadzania wód na działki sąsiednie:
Art. 29. 1. Właściciel gruntu, o ile przepisy ustawy nie stanowią inaczej, nie może:
1) zmieniać stanu wody na gruncie, a zwłaszcza kierunku odpływu znajdującej się na jego gruncie wody opadowej ani kierunku odpływu ze źródeł - ze szkodą dla gruntów sąsiednich;
2) odprowadzać wód oraz ścieków na grunty sąsiednie.
3. Jeżeli spowodowane przez właściciela gruntu zmiany stanu wody na gruncie szkodliwie wpływają na grunty sąsiednie, wójt, burmistrz lub prezydent miasta może, w drodze decyzji, nakazać właścicielowi gruntu przywrócenie stanu poprzedniego lub wykonanie urządzeń zapobiegających szkodom.

Niestety nie moge być osobiście stroną gdyż zmiana poziomu wód gruntowych nie powoduje skutków szkodliwych dla mojej posesji.
Polecam się jako pomoc prawna w napisaniu zawiadomienia do nadzoru budowlanego gdyż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 r., Nr 75, poz. 690) to ta instytucja jest pierwsza która należałoby zawiadomić. Od niej zależy ewentualne wniesienie o ukaranie zarządcy mandatem karnym i/lub wyegzekwowanie zaprzestania działania na szkodę oraz naprawy szkód już powstałych.
merlin
Użytkownik

Data rejestracji: 14.11.06
Dodane dnia 29-09-2011 20:10
Dla mojej posesji też nie powoduje ale co z gminną ulicą, która jest w coraz gorszym stanie? Rozumiem, że gmina powinna napisać pismo?
teltates
Użytkownik

Dodane dnia 04-10-2011 08:41
cebe, cenne jest to co piszesz. Ale tu chodzi o elementarne zachowania, elementarne poczucie przyzwoitości! Dyskusja czy awantura z chamem i prostakiem nie ma sensu bo ludzie mogą nie zauważyć różnicy! A skoro ten pan jest proboszczem czyli jest pro-Boski to powinien świecić przykładem a nie częścia ciała w której ma ludzi!?

No więc jaki przykład i przesłanie dla owiec daje ten pan Grzejszczyk? [i]"Ja jestem tutaj Bogiem! Kto mnie potępia w piekielnym ogniu płonąć będzie po śmierci, a za życia linczowany przez wierne mi oddziały będzie! Jakaż szkoda że zakazali palenia na stosie!"[/i]

Halo Halo! Pobudka! Panie Grzejszyczk!
Średniowiecze się skończyło!
Kopernik jednak miał rację!
cebe
Użytkownik

Dodane dnia 05-10-2011 10:01
Panie: Misiek

niezależnie od formy w jakiej wyraża się użytkownik teltates nie ma on obowiązku bycia członkiem kościoła a zatem nie ma również obowiązku działania na rzecz wspólnoty której członkiem hipotetycznie może nie być.
Art. 32 ust 2 Konstytucji RP stanowi "Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny."
Nie może zatem Pan odmowić prawa do wyrażania swojej opinii Panu Teltatesowi.
Z tego samego artykułu można by wnosić, iż Pan Teltates ma prawo domagać się zaprzestania działania na szkodę społeczną od zarządcy nieruchomości przeznaczonej na cele kultu w Zalesiu. Niezależnie od tego czy ten zarządca jest osobą duchowna czy nie nie ma prawa wyrządzać nikomu szkody.

Panie Misiek - reasumując zatem
Pan Teltates nie musi robic nic dobrego ani dla wspólnego dobra jakim jest kościół do którego czuje Pan przynależność. Nie musi on poświęcać sobotniego dnia na pracę dla WSPÓLNOTY. Nie musi on zatem przytaczać swych zasług.
Pan zaś nie ma prawa od Pana Teltatesa takich oświadczeń oczekiwać.

Pan Teltates ma prawo oczekiwać, że nikt nie będzie działał na jego szkodę a uszkadzając drogę publiczną ks. proboszcz to czyni.

Nad formą wyrażania swojego niezadowolenia nie będę się rozwodził.
Edytowane przez cebe dnia 05-10-2011 10:03
teltates
Użytkownik

Dodane dnia 06-10-2011 23:35
Pnie/ Pani Misiek, nie wiem jak długo jeszcze ale póki co żyjemy w kraju w którym mamy możliwość samostanowienia o naszym światopoglądzie. I póki co prace społeczne w organizacji do której jak mniemam Pani/Pan należy nie są obowiązkowe. A już kompletnie nie rozumiem jaki Pani/Pana pytanie, ma związek z niszczeniem mienia gminnego przez ks.proboszcza!

Tak jak wspominałem wcześniej średniowiecze mamy już za sobą, wiemy skąd się biorą zaćmienia słońca i wyładowania atmosferyczne, zaprzestano również palenia kobiet na stosie i przywrócono Kopernika do łask.

Co do nastawienia na branie to proszę nie oceniać innych swoimi kategoriami, ja nic nikomu nie chcę odebrać tylko żądam respektowania prawa i zasad współżycia. Chyba w Pismie Świetym coś na ten temat jest napisane, zalecam wnikliwą analizę bo widać że tak u Pani/Pana jak i u ks.proboskiego ujawniają się pewne braki.

Pani/Panie cebe. Forma wyrażanego przeze mnie niezadowolenia jest manifestacją emocji powodowanych jawnym łamaniem wszelkich zasad, przez osobę która według przekazywanych powszechnie informacji powinna dbać o owce w kolorze białym oraz czarnym. Moje metafory powstały w afekcie lub też w efekcie bandyckich działań ks. proboszcza i powinny stanowić okoliczność łagodzącą w przypadku osądzania formy wyrazu.

Reasumując, aby nie odbiegać od wątku zawartego we wstępie do tematu tego forum: "ks. proboszcz-Krzysztof Grzejszczyk, Co o nim uważacie???"

Uważam, że chamskie i prostackie zachowanie pana Grzejszczyka mającego w przywołanej poprzednio części ciała dobro ogółu oraz prawo, jest w świetle ustaw ziemski i przykazań Boskich zachowaniem bezczelnym i w całej rozciągłości odbiegającym od jakichkolwiek założeń dotyczących miłości do bliźniego.
cebe
Użytkownik

Dodane dnia 07-10-2011 09:46
Panie Teltates,
Rozumiem Panskie wzburzenie i w pelni podzielam poglad Panski dotyczacy bezprawnego dzialania ks. Proboszcza. Zdecydowanie bardziej jesten sklonny podpisac sie pod ostatnim oswiadczenien niz pod poprzednimi niezaleznie od tego, iz w tresci sa niemalze identyczne.

A tak bardziej po ludzku. Nie wazne dla mnie czy to ksiadz wylewa wode na ulice czy nie. Woda bez przekonan religijnycch podmywa swiecka droge. Czy to ma jakiekolwiek znaczenie ze woda jest wypompowywana spod kosciola? Nie wazne skad wypompowywana wypompowujacy nie powinienn szkodzic innym.

Armin
Użytkownik

Data rejestracji: 23.09.09
Dodane dnia 07-10-2011 20:45
Zgadza sieę tylko czemu człowiek który ma dawać przyklad bliżniemu szkodzi mu i nic sobie z tego nie robi?? Jak ktos sie urodzil chamem i burakiem to i bycie księdzem go nie zmieni!!

Pozdrawiam
divo
Użytkownik

Data rejestracji: 09.10.11
Dodane dnia 10-10-2011 21:18
Może nie należało pozostawiać Proboszcza samego z kłopotem, który przecież tajemnicą nie był ? Skoro sąsiedzi poradzili sobie z własną wodą w piwnicach w sposób nie - buraczany i nie - chamski, oznacza to, że znaleźli rozwiązanie problemu. Może trzeba było zaproponować pomoc, podzielić się swoimi rozwiązaniami ? Woda zalewająca kościół nie była wodą święconą, więc przyzwoitość społeczna Panów Teltates i Cebe, z pewnością, nie ucierpiałaby. Zobaczyć Pana Armina w akcji ratowniczej - bezcenne.
HopHop
Użytkownik

Data rejestracji: 22.09.10
Dodane dnia 11-10-2011 13:08
Biedny proboszcz, znikąd pieniędzy, znikąd pomocy - no co można w takiej sytuacji zrobić. Trzeba zrobić jezioro na ulicy, a ci zawistni ludzie zamiast przyjść z wiaderkami i wodę zabrać, to tylko krytykują i mają pretensje.
Armin
Użytkownik

Data rejestracji: 23.09.09
Dodane dnia 11-10-2011 14:41
divo
ja nie pamietam żeby ks do mnie przyszedl i pomógł jak miałem metr wody w pokojach.

Pozdrawiam
teltates
Użytkownik

Dodane dnia 16-10-2011 22:15
divo masz rację, zgodnie z Twoją sugestią przedstawiam rozwiązanie dla p.Grzejszczyka:
Panie Grzejsczyk, następnym razem jak będziesz pan miał wodę w piwnicy, to pamiętaj że nie należy je wypompowywać bo tak jak wcześniej pisałem, powodujesz wypłukiwanie kanałów którymi następna woda, lub ta którą wypompowujesz będzie coraz lepiej wpływała do twojej piwnicy. To tak jak byś stojąc w kałuży wylewał wodę z dziurawego kalosza (mam nadzieję że nikogo nie obraziłem porównując budynek kościał do gumofilca)

Ale jak już musisz wypompowywać to zamiast zalewać i niszczyć drogę którą zbudowano za publiczne czyli nasze pieniądze (nie twoje bo póki co Państwo tobie dorzuca do skarbonki) kup kawałek węża przeciwpożarowego i wypompowuj wodę do rowu przy ul. Akacjowej. Albo daj mi znać tutaj na forum że nie masz kasy to ja ci taki wąż kupię w prezencie.

I na koniec, zgodnie z pomysłem divo aby przekazywać ci rozwiązania, nie zachowuj się jak cham i prostak mający ludzi w poważaniu. Zastanów się co twój niebieski Szef zrobił by na twoim miejscu? Przestudiuj jeszcze raz wnikliwie Pismo Święte, a znajdziesz tam kilka istotnych wskazówek dotyczących relacji międzyludzkich.

A co do wypowiedzi mis: Tak masz rację, nie było by tych emocji i żyło by się łatwiej gdyby nie akcja p.Grzejszczyka i jego chamskie zagrywki! Ja nie mam pretensji o sprawy jakie dzieją się na terenie kościoła, całkowicie rozumiem to , że w niedzielę musicie parkować samochody i Leśnych Boginek staje się drogą jednokierunkową. Nie ma problemu. Może czasami walenie w dzwony o 7 rano, mnie budzi ale ok, taka karma.

NIE ROZUMIEM JEDNAK I NIE AKCEPTUJĘ ŁAMANIA PRAWA ORAZ TRAKTOWANIA LUDZI TAK JAK TO SIĘ DZIAŁO W ŚREDNIOWEICZU. KIEDYŚ W IMIĘ BOGA MOZNA BYŁO OPIEC KOLEŻANKĘ NA OGNISKU. DZISIAJ NIE MA TAKIEGO PRZYZWOLENIA.

divo
Użytkownik

Data rejestracji: 09.10.11
Dodane dnia 17-10-2011 16:23
Panie Teltates, przecież to super sprawa.
Pan dysponuje wiedzą i pomysłem, który u większości z nas, może znajdować się poza zasięgiem wyobraźni - ze mną humanistą na czele.
Oczywistość u jednych - jest egzotyką u drugich.

Wielką szkodą byłoby, gdyby Pana rozwiązanie przepadło w niebycie. Bo prawdę napisawszy, opcja, że Ks. Proboszcz przeczyta je na forum, przeze mnie, obstawiana byłaby na minimum.

Dlatego, aby zwiększyć realizm powodzenia, moja rada byłaby taka:
Jeżeli znalazłby Pan w sobie wystarczającą ilość determinacji, aby doprowadzić sprawę do szczęśliwego końca - to raczej nie ma lepszego wyjścia, jak zadzwonić do Ks. Proboszcza z ofertą pomocy i umówić się na wizytę. A później już na spotkaniu, na spokojnie, wyjaśnić i doprecyzować te wszystkie zawiłości wodno - ziemne, które wcześniej wyjaśnił Pan nam.

Tylko proszę - na litość - dla dobra sprawy - niechaj Pan odczeka, aż się Pan uspokoi.
Wiedza przekazywana w formie bojowej - zawsze traci na przyswajalności u odbiorcy.

Tu jeszcze w nawiązaniu, do często przytaczanego przez Pana motywu stosów:
W Roku Jubileuszowym, Jan Paweł II przeprosił za grzechy, których córy i synowie Kościoła dopuścili się na przestrzeni dziejów.
Z tymi przeprosinami, wierzący utożsamiają się w pełni.

Dużo spokoju Panu życzę i powodzenia.
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

mtfzalesie
20/06/2019 20:35
w oklicy Wzgorz zginal 11.06.19 stary czarny kot slepy na oko-nagroda. tel.886217379

faldam7
09/05/2019 19:38
Znajomi szukają domu do wynajęcia w okolicach ZG. W dobrym standardzie tj. nie "ala Gierek" :-) dzwoń do Darka 882941211 lub Asi 600331313

ania123
13/11/2018 14:38
Grabienie lisci, wycinka drzew, porzadkowanie terenow, ukladanie kostki brukowej 889948656 lub 662376520. Drewno kominkowe

ania123
13/11/2018 14:36
Szukam pracy jako niania. Odbiore dziecko z przedszkola lub szkoly i zaopiekuje sie do czasu powrotu rodzicow z pracy. 668 807 561

ania i milosz
31/08/2018 16:33
na chodniku wzdluz Jesionowej znaleziona karta maestercard Revolut na osobe o inicjalach S.P. Czeka bezpiecznie na wlasciciela.

dominkom
23/07/2018 09:32
poszukuję osoby,która naprawi mój laptop asus

gagat
30/06/2018 21:34
Dziś między 9-18.00 zaginął biszkoptowy, pulchny labrador. Znalazcę prosimy o tel. na nr 604338183

papuga12
16/06/2018 17:25
Sprzedam fotelik Maxi-Cosi samochodowy waga dziecka 15 do 36kg. tel 501 081 962

Topek
07/01/2018 21:37
Piesek się znalazł. Dziękujemy fantastycznej rodzinie z ul. Młodych Wilcząt, która się szczeniakiem Bubu zaopiekowała!

Topek
07/01/2018 13:29
Zaginą szczeniaczek, suczka, kundelek. Ma 3-miesiące. Wabi się Bubu. Kolor bezowy, ogonek ciemniejszyJeśli ktoś coś wie proszę o kontakt 605083548

Henryk
04/01/2018 17:09
co się dzieje z pocztą w Zalesiu od miesiąca nie docierają żadne listy i przesyłki

Ewa
16/10/2017 04:05
Szukam "złotej rączki" do zabezpieczenia przed zimą dachu cieknącego w 1 miejscu. Naprawa na wiosnę. 606 39 63 63

Zbieg
27/09/2017 09:13
Szukam kogoś od układania kostki bruk., ale chodzi o nieduże (kilka m2) wyrównanie....

chmielu
10/09/2017 19:14
Mojej żonie zginął w lesie za Zalesiem rower, zwykły, marketowy ale bardzo lubiany przez właścicielkę. Czarno-niebieski z koszykiem z przodu, z napisem ENDURO na ramie

Nabuzowany
02/07/2017 22:57
Dopiero "Winny Garaż" w Dobieszu. Naprawdę polecam

Archiwum