Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Październik 15 2019 06:45:20
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
INSTALACJE ELEKTRYCZ...
Msza Św. Polowa w Le...
Kursy krawieckie w Z...
INSTALACJE TELETECHN...
MONTAŻ ANTEN SATELIT...
Oriflame - Zostań Ko...
Znaleziono psa, brąz...
Szycie w ramach proj...
SZCZENIAKI rasy GOŃC...
Oddam kocięta
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [50]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Zobacz Temat
Zalesie Górne - Forum mieszkańców Zalesia Górnego | O ZALESIU, CZYLI O NAS | O nas
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Autor RE: ks. proboszcz-Krzysztof Grzejszczyk
divo
Użytkownik

Data rejestracji: 09.10.11
Dodane dnia 17-10-2011 18:16
mis napisał/a:
divo -ciekawa inicjatywa.Moze zorganizowac prelekcje na temat "co zrobic z wodą w piwnicach naszych ?" i jako głównego mówce -honorowego prelegenta zaprosić gościa z Nowinek.smiley

To nie jest zabawa. Jeżeli Pan Teltates mógłby pomóc, byłoby to z korzyścią dla nas wszystkich.
Wyślij Prywatną Wiadomość
HopHop
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie Górne
Data rejestracji: 22.09.10
Dodane dnia 18-10-2011 11:43
@divo

Czy ty aby trochę nie przesadzasz? Teltates powinien dzwonić z prośbą o umówienie się na wizytę, żeby szanowny pan ksiądz zgodził się na wdrożenie rozwiązania nie powodującego niszczenia drogi?

Nie wyobrażam sobie, żeby proboszcz nie zdawał sobie sprawy z tego, że niszczy drogę i utrudnia innym życie. Być może się nie zna i nie umie sam problemu rozwiązać. W takim przypadku dzwoni się do firmy, która się zna i problem rozwiąże. Jak się jest księdzem, można też pewnie zwrócić się do wiernych z prośbą o pomoc, zawsze to jakieś oszczędności, a jak wiadomo KK cierpi na chroniczny brak pieniędzy.

No a skoro proboszcz tego nie robi, widocznie ma ten problem w takiej lokalizacji, o której nie będę na forum się szczegółowo rozpisywał.
merlin
Użytkownik

Data rejestracji: 14.11.06
Dodane dnia 18-10-2011 16:02
HopHop napisał/a:
Nie wyobrażam sobie, żeby proboszcz nie zdawał sobie sprawy z tego, że niszczy drogę i utrudnia innym życie.

Tym bardziej, że został nie tylko przeze mnie o tym problemie poinformowany ustnie, w cztery oczy i wyglądał przy tym informowaniu jakby zdawał sobie doskonale sprawę z tego co robi.
Cała dyskusja jest bardzo dla mnie irytująca - również nie jestem członkiem społeczności kościoła w Zalesiu - a irytuje przekonanie wypowiadających się przedstawicieli tejże o konieczności pomocy przez wszystkich dookoła proboszczowi. Na mszy w każdą niedzielę pojawia sie Was bardzo duża ilość - nie ma wśród Was jednego inżyniera, technika, kogokolwiek kto chociaż trochę rozumie jak technika działa? Myślę, że na pewno jest - dodatkowo pewnie jest to człowiek z dużo większym doświadczeniem ode mnie w problemowej kwestii. O środkach finansowych myślę, że nie ma potrzeby pisać - przy takiej masie ludzkiej powinien to być raczej kwestia jak zrobić a nie czym za tą pracę zapłacić.
Na szczęście problem jest w tej chwili rozwiązany i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Pozdrawiam mimo wszystko,
Michał
HopHop
Użytkownik

Dodane dnia 18-10-2011 17:52
merlin napisał/a:
[...] O środkach finansowych myślę, że nie ma potrzeby pisać - przy takiej masie ludzkiej powinien to być raczej kwestia jak zrobić a nie czym za tą pracę zapłacić. [...]

Pozdrawiam mimo wszystko,
Michał

No bo wiesz, te środki finansowe wykazują skłonność do podróżowania w przeciwnym kierunku, niż byłby tu potrzebny. Jak już znajdą ciepłe i przyjemne miejsce, niechętnie biorą udział w takich brudnych przedsięwzięciach, jak jakieś wykopy, węże lub rury, zwłaszcza w obcym i niegościnnym terenie znajdującym się za ogrodzeniem. Zawsze można zasugerować naukę chodzenia po wodzie, podobno byli tacy, co w tej sztuce jakieś sukcesy odnieśli.

Pozdrowienia smiley
Edytowane przez HopHop dnia 18-10-2011 17:59
teltates
Użytkownik

Miejscowość: Zalesie - Nowinki
Data rejestracji: 16.06.08
Dodane dnia 23-10-2011 21:52
i tym oto sposobem, użytkownik mis divo uczynił mnie winowajcą całej sytuacji "a dziad wiedział nie powiedział a to było tak..."

Może i dla waszego środowiska jest to genialne odwrócenie kota ogonem, jednak dla mnie jest to nieudolna próba zmiany tematu.

mis daruj sobie ten zjadliwy ton, może on jest i typowy dla twojego środowiska ale przyjmij do swojej świadomości fakt istnienia osób dla których budynek kościoła jest jedynie zabudowaną nieruchomością bez większego znaczenia strategicznego. Nieruchomością zupełnie neutralną o ile nie zakłóca porządku publicznego.

merlin, Hop Hop, cebe: dzięki za wprowadzenie elementarnej logiki w powyższe rozważania.

Wracając jednak do tematu który brzmi:

"ks. proboszcz-Krzysztof Grzejszczyk, Co o nim uważacie???"

powtórzę: "bezczelny, cynik, ignorant i prostak". A dodatkowo okazało się, przywołam tutaj słowa divo: "Bo prawdę napisawszy, opcja, że Ks. Proboszcz przeczyta je na forum, przeze mnie, obstawiana byłaby na minimum." że ten pasterz umieścił owce w ciemnym i śmierdzącym miejscu swojego ciała, a jego czarny ubiór to tylko przebranie nijak mające się do powierzonej mu misji!

mis divo, powtórz swojemu koledze, że kiedyś Jezus przebywał i spożywał posiłek z celnikami i grzesznikami. Oburzyli się na to faryzeusze, krytykujący Jezusa za tak bliski kontakt z osobami nieczystymi. Wtedy Jezus opowiedział przypowieść o zagubionej owcy. Dla przypomnienia powiem, że przypowieść rozpoczyna pytanie retoryczne: "Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubił jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zagubioną, aż ją znajdzie?"

odpowiedź brzmi: ks. K.Grzejszyczk

uzasadnienie: wypowiedź divo: "Bo prawdę napisawszy, opcja, że Ks. Proboszcz przeczyta je na forum, przeze mnie, obstawiana byłaby na minimum."

...macie oczy a nie dostrzegacie, macie rozum a nie rozumiecie. ...

HopHop
Użytkownik

Dodane dnia 24-10-2011 18:48
miss napisał/a:

Czy tu nie nastąpiło złamanie prawa ?

Myślę, że tak, nastąpiło. Nie wolno niszczyć gminnej drogi.
teltates
Użytkownik

Dodane dnia 24-10-2011 19:19
miss, ponownie genialna zmiana tematu! Następnym razem załóż sobie nowy temat na forum, np: "teutates obraził proboszcza czy należy go spalić na stosie?"

Ale ok. Okropnie przestraszyłem się grożącego mi procesu sądowego oraz ognia piekielnego, tak więc przepraszam wszystkich których uraziła moja wypowiedź na temat p. Grzejszczyka.

P. Grzejszczyka również przepraszam. Moim błędem było publiczne wyrażenie mojej opinii o tym panu. Zupełnie dobrowolnie i bez żadnej groźby oraz środków farmakologicznych zmieniłem również opinię o p.Grzejszczyku.

Od dzisiaj uważam że:
p. Grzejszczyk nie jest bezczelny
p. Grzejszczyk nie jest cyniczny
p. Grzejszczyk nie jest ignorantem
p. Grzejszczyk nie jest prostakiem
p. Grzejszczyk nie umieścił owiec w żadnym miejscu swojego ciała, a zastosowana przeze mnie metafora była niesmaczna.
a na koniec uznaję, że przypowieść o zagubionej owcy to zupełnie nieistotna historia która nie dotyczy p. Grzejszczyka.
SORRY!

... mam oczy ale wolę nie widzieć, mam rozum ale wolę nie rozumieć...

divo
Użytkownik

Data rejestracji: 09.10.11
Dodane dnia 25-10-2011 18:45
[quote]teltates napisał/a:

... mam oczy ale wolę nie widzieć ...

I właśnie dlatego, najważniejsze sprawy toczą się teraz poza forum.
HopHop
Użytkownik

Dodane dnia 25-10-2011 21:52
miss napisał/a:
Armin napisał/a:
Zgadza sieę tylko czemu człowiek który ma dawać przyklad bliżniemu szkodzi mu i nic sobie z tego nie robi?? Jak ktos sie urodzil chamem i burakiem to i bycie księdzem go nie zmieni!!

Nie zdziwił bym się gdyby obrażany tu człowiek załozył sprawę o zniesławienie.

To mogłoby być całkiem zabawne smiley

Przypomnę kwestię Teltatesa: "Jakim bezczelnym cynikiem ignorantem i prostakiem trzeba być, żeby zalewać i niszczyć publiczne dobro jakim jest ulica Leśnych Boginek!"

To co, powiedziałby, że zalewa i niszczy, ale nie w sposób prostacki, cyniczny i bezczelny, lecz wyrafinowany, szlachetny i subtelny?
Armin
Użytkownik

Data rejestracji: 23.09.09
Dodane dnia 26-10-2011 00:03
teltates napisał/a:
miss, ponownie genialna zmiana tematu! Następnym razem załóż sobie nowy temat na forum, np: "teutates obraził proboszcza czy należy go spalić na stosie?"

Ale ok. Okropnie przestraszyłem się grożącego mi procesu sądowego oraz ognia piekielnego, tak więc przepraszam wszystkich których uraziła moja wypowiedź na temat p. Grzejszczyka.

P. Grzejszczyka również przepraszam. Moim błędem było publiczne wyrażenie mojej opinii o tym panu. Zupełnie dobrowolnie i bez żadnej groźby oraz środków farmakologicznych zmieniłem również opinię o p.Grzejszczyku.

Od dzisiaj uważam że:
p. Grzejszczyk nie jest bezczelny
p. Grzejszczyk nie jest cyniczny
p. Grzejszczyk nie jest ignorantem
p. Grzejszczyk nie jest prostakiem
p. Grzejszczyk nie umieścił owiec w żadnym miejscu swojego ciała, a zastosowana przeze mnie metafora była niesmaczna.
a na koniec uznaję, że przypowieść o zagubionej owcy to zupełnie nieistotna historia która nie dotyczy p. Grzejszczyka.
SORRY!

... mam oczy ale wolę nie widzieć, mam rozum ale wolę nie rozumieć...

Poniosło mnie a Forumowicze jak zwykle maja racje i Szczerze Przepraszam Pana Grzejszczyka. Mea Culpa

Pozdrawiam
myszkina
Użytkownik

Data rejestracji: 21.05.07
Dodane dnia 27-10-2011 09:59
hmmm... nie cyniczny i nie bezczelny oraz nie prostacki ksiądz nie może być obrażany, ale jemu wolno obrażać, poniżać, krzyczeć, rugać dzieci i dorosłych w obecności innych obcych, postronnych osób? Wolno mu wyzywać dzieci od niedojdów i głupków? Wolno mu mówić matce dziecka, że jest durna (mimo iż dziecko stoi obok i to słyszy)? Wolno? Wolno! Bo to święta krowa jest...
Sorry, ale nie wytrzymałam...
Istotnie - daleka jestem od tego, aby dopuszczać do obrażania innych na forum; uważam, że powinno się unikać takich sytuacji,a moderatorzy powinni upominać tych, którzy przeginają przysłowiową pałę.
Ale, na litość kota, nie dajmy się zwariować!

Ufff... chyba tyle z mojej strony...
Majeranka
Użytkownik

Data rejestracji: 29.11.10
Dodane dnia 26-03-2012 10:27
Myszkina, ja załapałam się na podobne zachowanie ks proboszcza. Otoczony wianuszkiem osób perorował wyzywając rodziców komunijnych dzieci od "matołków" (to było najdelikatniejsze określenie) Bardzo miło.
Ile razy próbuję coś załatwić w kancelarii za każdym razem rozmowa wymaga z mojej strony ogromnej cierpliwości. Mam szacunek dla osób duchownych jednak brak kultury zawsze mnie bulwersuje, niezależnie od tego czy ktoś nosi habit czy nie. Ksiądz np. nie wie, że rozmawiając z kobietą która stoi należy też wstać. No i nie kończymy z kimś rozmowy odwracając się tyłem (może warto przejrzeć protokół dyplomatyczny?)
Mnie zawsze uderza u proboszcza promowanie chrześcijańskiej postawy życiowej jedynie w teorii ; ksiądz głosi miłosierdzie; np. ostatnio dużo mówi się w kościele w Zalesiu o Faustynie Kowalskiej, w związku z jej relikwiami , a wobec wiernych zachowujemy się w sposób cyniczny, odpychający.
Ale Drodzy Mieszkańcy Zalesia, co jakiś czas następują roszady i jakaś inna parafia otrzyma "w darze" ks Krzysztofa G., Także nie traćmy nadziei smiley
A tymczasem - "Miłujcie swych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze tym, którzy was nienawidzą, błogosławcie tych, którzy was przeklinają, módlcie się za tych, którzy was znieważają (...) A jeśli miłujecie tych, którzy was miłują, jakąż sobie zaskarbiacie zasługę? Przecież nawet grzesznicy miłują tych, którzy ich miłują. I jeśli czynicie dobrze tym, którzy wam dobrze czynią, jakąż sobie zaskarbiacie zasługę? Czynią to nawet grzesznicy."
Miłego dnia wszystkim smiley
Majeranka
Użytkownik

Data rejestracji: 29.11.10
Dodane dnia 26-03-2012 11:42
Teltates, myślę, że pomysł zorganizowania wiosennej imprezy dla mieszkańców urozmaiconej odpaleniem imponującego stosu wydaje się być ciekawym pomysłem smiley Można by Cię ewentualnie utopić jak Marzannę.
teltates
Użytkownik

Dodane dnia 11-11-2012 20:44
No i co, lokalny matrix postrszyl dzieci ogniem piekielnym i wesola zabawa z dyniowym podtekstem, zamienila sie w lokalne Święto TRUPA?

Odpuść Krzysiu bo za rok bez karabinu nie opanujesz checi do zabawy...

A tak przy okazji co strasznego widzi lokalny katolik w dyni z wycietymi oczami i swieczka w srodku?
Edytowane przez teltates dnia 11-11-2012 20:46
teltates
Użytkownik

Dodane dnia 15-11-2012 22:36
Nie wiem jak on ale ja tak, jestem na "Ty".

Przecież to nie ja się boję dyni z wyciętymi wzorami i świeczką w środku. Więc to nie ja się dziwnie zachowuję.

miss może Ty mi powiedz: czemu miejscowi katolicy boją się tego pomarańczowego warzywa ? Czarnych kotów też się boicie?
Nabuzowany
Użytkownik

Data rejestracji: 14.05.07
Dodane dnia 08-04-2014 15:07
...no proszę proszę, ładnych rzeczy się tu dowiaduję...smiley. Dobry "goguś" z tego naszego proboszcza
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Skocz do Forum:
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

mtfzalesie
20/06/2019 20:35
w oklicy Wzgorz zginal 11.06.19 stary czarny kot slepy na oko-nagroda. tel.886217379

faldam7
09/05/2019 19:38
Znajomi szukają domu do wynajęcia w okolicach ZG. W dobrym standardzie tj. nie "ala Gierek" :-) dzwoń do Darka 882941211 lub Asi 600331313

ania123
13/11/2018 14:38
Grabienie lisci, wycinka drzew, porzadkowanie terenow, ukladanie kostki brukowej 889948656 lub 662376520. Drewno kominkowe

ania123
13/11/2018 14:36
Szukam pracy jako niania. Odbiore dziecko z przedszkola lub szkoly i zaopiekuje sie do czasu powrotu rodzicow z pracy. 668 807 561

ania i milosz
31/08/2018 16:33
na chodniku wzdluz Jesionowej znaleziona karta maestercard Revolut na osobe o inicjalach S.P. Czeka bezpiecznie na wlasciciela.

dominkom
23/07/2018 09:32
poszukuję osoby,która naprawi mój laptop asus

gagat
30/06/2018 21:34
Dziś między 9-18.00 zaginął biszkoptowy, pulchny labrador. Znalazcę prosimy o tel. na nr 604338183

papuga12
16/06/2018 17:25
Sprzedam fotelik Maxi-Cosi samochodowy waga dziecka 15 do 36kg. tel 501 081 962

Topek
07/01/2018 21:37
Piesek się znalazł. Dziękujemy fantastycznej rodzinie z ul. Młodych Wilcząt, która się szczeniakiem Bubu zaopiekowała!

Topek
07/01/2018 13:29
Zaginą szczeniaczek, suczka, kundelek. Ma 3-miesiące. Wabi się Bubu. Kolor bezowy, ogonek ciemniejszyJeśli ktoś coś wie proszę o kontakt 605083548

Henryk
04/01/2018 17:09
co się dzieje z pocztą w Zalesiu od miesiąca nie docierają żadne listy i przesyłki

Ewa
16/10/2017 04:05
Szukam "złotej rączki" do zabezpieczenia przed zimą dachu cieknącego w 1 miejscu. Naprawa na wiosnę. 606 39 63 63

Zbieg
27/09/2017 09:13
Szukam kogoś od układania kostki bruk., ale chodzi o nieduże (kilka m2) wyrównanie....

chmielu
10/09/2017 19:14
Mojej żonie zginął w lesie za Zalesiem rower, zwykły, marketowy ale bardzo lubiany przez właścicielkę. Czarno-niebieski z koszykiem z przodu, z napisem ENDURO na ramie

Nabuzowany
02/07/2017 22:57
Dopiero "Winny Garaż" w Dobieszu. Naprawdę polecam

Archiwum